ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Тополя - друг чи ворог? (Твір у публіцистичному стилі)

На вулицях нашого міста і в дворах багато тополь. Переважно це старі дере­ва. Як пояснили дорослі, багато тополь було насаджено відразу після визволення міста від німецько-фашистських загарбників. Річ у тому, що тополі — швидкорос­лі дерева, в них місто мало гостру потребу, адже його зелене багатство було зни­щено війною. І дійсно, садіння тополь себе виправдало. Тополі по-справжньому прикрасили місто. Високі, міцні, вони нагадують вартових біля старих будинків. Мені особливо подобаються пірамідальні тополі, що мають гладеньку сріблясту кору. Часто вона поцяткована іменами закоханих. Такі тополі стали справжніми охоронцями імен, освідчень у коханні.

Про вік тополь говорять безліч сухих гілок, голі верхівки. На цих верхівках із задоволенням відпочивають сороки, ворони; у кронах горобці вчиняють бійки. Час від часу старі гілки ламаються, часто падають і самі тополі, наче не витриму­ють тягар років. Завдає багато клопоту і тополиний пух. Нам, хлопцям та дівча­там, подобається пора тополиного пуху. Ми підпалюємо товстий шар тополиного пуху на землі і спостерігаємо, як в’юниться вогонь.

Кажуть, не всі тополі дають пух. Але після війни, коли треба було терміново озеленювати місто, люди не вдавалися в особливості цих дерев — їх насаджували всі поспіль, головне — щоб було красиво і затишно.

І ось тепер, слухаючи місцеві теленовини, ми дізнаємося, що місто здійснюва­тиме проект із заміни старих тополь іншими листяними породами, а також хвой­ними деревами.

Прийшли люди з пилами і в наш двір, і ось вже замість звичних велетнів — могутні пні. Робітники намагалися впоратися з одним із пнів, але подолати його не змогли. Так і залишилася у дворі пам’ять про післявоєнні тополі. Здавалося, ці пні зіпсують вигляд двору. Але повесні вони викинули паростки. Минуло кілька років. І ось вже двір прикрашають розкішні тополині кулі над пнями. Самих пнів уже не видно. Тополині паростки уподобали горобці, голуби.

Життя цих тополь триває. А поряд прийнялися молоді деревця, які було на­саджено замість спилених. Але нам більше до вподоби ці тополі, що відновилися, ожили. Вони є ніби пам’яттю про наших дідів-прадідів, які визволяли місто, а по­тім прикрашали його деревами.

Щоправда, одну з тополь, яку налаштувалися спиляти, ми врятували. Дуже вона красива, велична. Сухі гілки поспилювали, а тополі видали своєрідну «охо­ронну грамоту». Прикріпили до зморшкуватого стовбура табличку зі словами: «Ця тополя — реліквія двору».Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (18 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 191 | Рейтинг: 1.0 /1
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz