ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Прогулянка вулицями рідного міста (твір-розповідь, опис місцевості)

Місто Харків, у якому я народився і яке люблю, відсвяткувало свій ювілей. Місто росте і вшир, і увись, воно оточене кільцем зелених скверів, старих пар­ків, молодих гайків.

Мені подобається гуляти містом. Просто так, безцільно. Подобається розгля­дати пішоходів, що кудись поспішають, зупинятися на перехрестях і милувати­ся старими будинками.

Є вулиці, які я називаю вулицями-«музеями». Вони майже цілком склада­ються зі старовинних будинків. Я розглядаю їх і уявляю собі, які тут раніше жили люди, яке цікаве кипіло життя...

Багато старовинних будинків у центрі, на Московському проспекті, побіля залізничного вокзалу, на вулиці Пушкінській... На початку Московського про­спекту стоїть будинок, збудований 1814 року за проектом архітектора Є. О. Ва­сильєва. Він народився 1779 року в Петербурзі, там же навчався архітектури. А потім за його проектами будували будинки у Харкові. У Харкові Євген Олек­сійович Васильєв і помер.

Будинок, біля якого я часто проходжу чи проїжджаю трамваєм, не може не привернути уваги. Його збудовано у стилі класицизму. Це означає, що тут все суворо симетрично, пропорційно — архітектор був відмінним геометром. Вибу­доване воно з цегли і оштукатурене. Раніше, ще до революції, в цьому будинку була міська гімназія. Саме для цього навчального закладу і було спроектовано цей будинок. Коридори першого поверху — склепінчасті. Головний фасад з боку теперішнього проспекту прикрашений шестиколонним портиком тосканського ордера. (Я читав, що стиль, вироблений греками, в історії архітектури дістав на­зву ордер, від латинського огбо — порядок). До портика ведуть широкі кам’яні сходи. Стіни головного фасаду розділені пілястрами. Вікна обрамлені «вухасти­ми» наличниками. Зараз у цьому будинку теж знаходиться навчальний заклад.

Багато старовинних будівель є на вулиці Пушкінській. Ось я зупиняюся біля одного будинку. Ця споруда побудована в стилі класицизму з елементами баро­ко. Бароко — художній стиль в архітектурі кінця XVII — середини XVIII століт­тя. Він відзначається безліччю прикрас, складними формами і мальовничістю. Я стою перед двоповерховим цегляним будинком, тут є підвал. Головний фасад розділений пілястрами, які стоять на постаментах. На кожній пілястрі — верти­кальний жолобок, у архітектурі це називається каннєлюрою. Пілястри підтри­мують антаблемент, який завершується трикутним фронтоном з ліпною левовою головою. Двері і вікна обрамлені наличниками. Капітелі, тобто верхні частини пілястрів, і постаменти, замкові каміння вікон верхнього поверху і сандрик две­рей прикрашені ліпленням. (В архітектурі є слово декорувати, тому правільніше казати «декоровані ліпленням»).

Цей житловий будинок спроектував архітектор Петро Антонович Ярослав­ський. Він народився у середині XVIII століття у Ахтирці. У Харкові був губерн­ським архітектором. Збудовані за його проектом будинки пережили століття і радуватимуть ще не одне покоління харків’ян.

Я повертаюся додому. Смеркається. На проспекті запалюються вогні. Поруч зі старовинними будинками — нові, збудовані у XX столітті. У них залізобетон­ний каркас, плеската покрівля, подовжені у горизонтальному напрямку вікна, вільно розміщені на фасаді. Я дивлюся на свій будинок і думаю, що і він гідний того, щоб його описати. Будинки різних епох і стилей добре уживаються у моє­му місті, зберігаючи прикмети життя багатьох поколінь.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 259 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz