ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

МІЙ шкільний двір (твір-опис місцевості на основі особистих спостережень, з обрамленням)

Якось, гортаючи сімейний альбом, я звернув увагу на фотографію, на якій був мій батько приблизно у такому ж віці, як зараз я: він сидів на лавці зі свої­ми однокласниками. На всіх хлопцях була спортивна форма. За їхніми спинами видно одноповерховий цегляний дім, у лівому куті фотографії — піведська стін­ка. Я запитав у бабусі:

— А де була зроблена ця фотографія?

— У дворі НІКОЛИ, в якій ти навчаєшся. В цій школі, як ти пам’ятаєш, вчив­ся і твій батько.

— Звідки на шкільному дворі одноповерховий будинок?

— У ньому колись жив шкільний сторож. Дім цей потім знесли, коли розши­рювали шкільний спортмайданчик.

Наступного дня я з особливою зацікавленістю розглядав шкільний двір. Звіс­но, з того часу, коли школярем був мій батько, у дворі сталося чимало змін. З’я­вилися нові спортивні прилади, які придбали для нас шефи з машинобудівного заводу. Цей завод розташований через дорогу від школи.

Шведська стінка у шкільному дворі залишилася тією самою. Вона металева і послужить ще не одному поколінню школярів. Щільно до неї підступають за­рості старого бузку. Випадково це чи ні, але поперечини шведської стінки по­фарбовані у світло-ліловий колір. Такі ж самі квітки бузку. Коли бузок цвіте, здається, що шведська стінка, як і кущі бузку, росте із землі. Саме за цими ку­щами знаходився будиночок сторожа. Зараз там обладнували сектор для стриб­ків у довжину. Неподалік від шведської стінки — різнорівневі бруси. Вони теж металеві і пофарбовані веселою жовтою емаллю. На протилежному боці від бру­са — колода. Я довго почувався невпевнено на цьому спортивному приладі і час­то падав з нього. Щоб хлопці з мене не глузували, я приходив іноді ввечері, коли смеркалося, і тренувався на колоді.

Ближче до паркану розміщується круглий рукохід з металевими кільцями. Його до певного часу теж фарбували, але кожного разу хлоп’ячі руки стирали фарбу. Ось уже яку весну кільця не фарбують, але вони блищать, немов лако­вані.

Центр спортивного шкільного майданчика заасфальтований. Тут ранньої осені і пізньої весни шикуються всі класи на урочисту лінійку. Є свята загальні для всіх шкіл — Першого або Останнього дзвінка, — а в нашій школі існує ще і своє свято — День відкриття школи. Вона була збудована ще до війни. На цьому шкільному майданчику напередодні 9 травня збирається уся школа, щоб вшану­вати пам’ять її учнів, що не повернулися з фронтів Великої Вітчизняної війни.

Я розповів хлопцям про фотографію мого батька, зображеного на шкільно­му дворі, і сказав:

— Мабуть, і у вас є фотографії ваших батьків, де вони зняті на тлі школи або в цьому шкільному дворі. Адже майже всі вони навчалися у нашій школі. Цікаво було б подивитись, як виглядали тоді наша школа і шкільний двір.

Коли хлопці принесли ці знімки, Валентина Іванівна, наш класний керів­ник, запропонувала:

— Давайте оформимо стенд, щоб хлопці і дівчата інших класів могли поди­витися на нашу школу очима своїх батьків.

Остап, який вважався кращим шкільним бігуном, запропонував:

— А що, коли і нам сфотографуватися у шкільному дворі? Ось і продовжи­мо наш фотолітопис...Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 105 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz