ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Дім моєї бабусі (твір-опис будинку)

Чи багато хто з вас бачив хату, де з’явилися на світ дідусі й бабусі ваших батьків? Шкода, якщо не бачили, тому що серед цих стін проходило життя де­кількох поколінь наших предків, і у кожну з будівель вони поклали щось своє, заповітне, що напевно хотіли залишити нам на спадок. Я бачив хату, де живуть мої бабуся і дідусь, і навіть буваю у них, в їхньому дуже старому будиночку.

До села, де живе моя бабуся, можна доїхати електричкою і автобусом. Ав­тобус іде довше, але ми з батьками віддаємо перевагу саме цьому видові тран­спорту. Автотраса проходить повз чорнолісся, і у вікна автобуса вривається аро­мат хвої.

Уздовж траси стоять колодязі з художньо оформленими журавлями. Автобус обов’язково зупиняється біля одного з таких колодязів у літню спеку, і пасажири з насолодою п’ють холодну джерельну воду.

Ось ми на місці. Звичайна сільська вулиця. Будинок бабусі, як і багато ін­ших, збудований з білої цегли. Він під черепичним дахом. На вулицю виходять три вікна. Будинок як будинок, нічого в ньому особливого. Проте кожен, хто приїздить у село погостювати і проходить повз наш будинок, мимоволі стишує біля нього крок. Чому? Від будинку неможливо відвести погляд. Дивують диво- вікна. Вони з витіюватим різьбленням. Наличники вікон прикрашено дерев’я­ним орнаментом зі складним переплетенням стебел, листя і квітів-розеток. На карнизі під дахом зображено казкові персонажі, квіти, листя, птахи. Красиве де­рев’яне різьблення є і на двостулкових віконницях.

А що за диво ґанок! Він розташований асиметрично до будинку, з правого боку. Асиметрія надає усьому помешканню особливої привабливості. Різьблені дубові стовпчики підтримують покрівлю ґанку, прикрашену ажурним різьблен­ням. Дід пояснив, чому ці стовпчики зроблені з дуба: дуб не боїться води.

У цьому домі, хоч він і складений з цегли, багато дерева. На внутрішню об­робку пішла смерека, яка гірше від інших деревних порід опирається волозі.

Більшість дерев’яних прикрас зовні будинку — з сосни. Сосна — найпоши­реніша деревна порода на території Харківщини. Деякі деталі будинку зроблені з модрини, наприклад, сходинки ґанку. Всі дерев’яні прикраси — справа рук мого дідуся. Він майстер на всі руки: тесляр, столяр, чудовий коваль. А який гарний квітник розбив перед будинком! Це бабусина гордість. Паркан біля будинку не­високий, поруч з хвірткою — лавка; над нею дід спорудив навіс. Він замислив зробити ще щось незвичайне, але я побачу це наступного літа, тому що зараз у діда багато роботи у полі, і йому ніколи займатися домом.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 171 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz