ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Готика у слобожанській Пархомівці (твір-опис пам’ятних місць села)

Здавалося, не буде кінця звивистій стежинці, над якою стулилися крони ста­рих корабельних сосен. Вони начебто не хочуть відпускати подорожнього з каз­кового лісового полону; повітря сповнене прогрітою на сонці хвоєю. Здається, що ось-ось з-за дерев з’явиться казковий цар Берендей і заступить дорогу лісо­вик. Промайне десь серед гілок усюдисуща сорока, застрекоче, наче сповістить мешканців лісу про людину, що йде стежиною до села Пархомівка.

Але ось диво. За якийсь час перед нами постає справжній палац, шлях до якого перепиняє велетенська смерека. Ми зупиняємося біля смереки і з ціка­вістю розглядаємо дивовижну будову. Не кожне місто може похвалитися такою спорудою, як у цьому старовинному слобожанському селі Пархомівка, заснова­ному у другій половині XVII століття.

Перед нами маєток готичного стилю. Що це означає? Що таке готика? Го­тика — художній стиль в архітектурі, який зародився у XII столітті у Франції і у пізнім середньовіччі розповсюдився по всій Західній Європі. Слово «готика», «готичний» походить від назви германських племен готів. Готична архітекту­ра характеризується стрімчастими вікнами, шпилястими прорізами, численним кам’яним різьбленням і скульптурними прикрасами, вітражами — кольоровим склом у вікнах, дверях. У двоповерховому маєтку, що постає перед нами, саме такі стрімчасті вікна. З правого боку будинок завершується триповерховою ве­жею. Над вхідними дверима — напівкругле вікно. Два вузьких високих вікна на другому поверсі теж напівкруглої форми. Центральна частина будинку має ман­сарду, тобто житлове приміщення на горищі під схилом даху.

Цікава історія цієї споруди. Маєток був зведений генерал-поручиком графом Підгричані під час царювання імператриці Катерини II. Проте село Пархомівка відомо в Україні і за її межами не готикою. Просто у маєтку готичного стилю діє сільський художній музей, де зібрані оригінали картин видатних художників світу: Рембрандта і Гогена, Ренуара і Сезана; картини видатних російських май­стрів: Сєрова, Левітана, сучасних авторів. Зараз у залах цього музею знаходиться шість тисяч експонатів. Заснував музей 1955 року вчитель історії села Пархомів- ка, учасник Великої Вітчизняної війни Афанасій Федорович Луньов. Деякі тво­ри мистецтва були куплені на післявоєнних ринках, а коли музей зміцнів, йому почали допомагати інші музеї: Музей образотворчого мистецтва імені Пушкі­на, Ермітаж.

Цікавий і сам Краснокутський район. Тут Іван Назарович Каразін створив перший в Україні дендропарк, де нині зібрані представники деревного світу з різноманітних куточків земної кулі. Цьому дендропаркові у 2009 році випо­вниться двісті років. Не дивно, що в такому романтичному краї є унікальний художній музей.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 114 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz