ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

МІЙ батько (твір-роздум у публіцистичному стилі на морально-етичну тему)

Кого здивуєш березою? Ми проходимо повз берези, іноді навіть не помічаю­чи їх. Береза — постійний супутник нашого життя. Вона, радісна і ошатна, має у своєму одязі два головних кольори рідної природи — зелень луків і білизну за­сніжених полів. І як же їй личать ці два кольори!

Мій батько — художник. У багатьох його картинах, етюдах і замальовках присутня береза. Пильно придивляючись до картин, я бачу у березках, зображе­них батьком, безліч відмінностей. Ось березка, що має у нижній частині стовбу­ра поздовжні тріщинки, а поруч інша, абсолютно несхожа на свою сусідку! Бать­ко каже, що існує сто сорок видів берези!

Ніколи не забуду здивованих очей мого батька, коли ми, блукаючи березо­вою хащею, відкрили ці прикмети красунь з білими стовбурами, котрі не відра­зу впадають в око.

Я дивлюся, як батько, що захоплено малює березу, увесь змінюється. Його чорні очі під широкими дугами густих чорних брів, блищать молодо і азартно. Худорляве обличчя наче осяяне світлом, що йде від беріз. Волосся, густе, темне, з легкою сивиною, трішки скуйовджене. Щільно стиснувши вуста, батько дов­го розглядає якусь гілочку на дереві. По його щасливій посмішці, що раптово осяває його засмагле обличчя, розумію, що він зробив для себе несподіване від­криття. Яке? Це стане зрозумілим, коли я, аж палаючи від нетерпіння, побачу готовий етюд.

Мені подобаються руки батька. Сильні, вмілі, лагідні, вони стають чарівни­ми, коли він бере пензель або олівець. Руки батька нагадують мені руки музи­канта: довгі, гнучкі пальці, широка долоня.

Ось батько ледь повів плечем — щось у роботі йому не подобається. Нама­гаючись не привертати до себе уваги, я тихенько підхожу і з-за його спини див­люся на етюдник. Яке рідне, тепле дерево береза! Скільки в ній привабливості, невіддільної від природи нашої вітчизни! І все це я, Іван Альошин, учень вось­мого класу, знаходжу в роботі мого батька.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 89 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz