ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Оселилися на річці бобри (твір-роздум у публіцистичному стилі на патріотичну тему, з обрамленням)

За традицією ми всім класом двічі на рік, восени і навесні, виїжджаємо за місто на природу. Набираємо продуктів, беремо м’ячі, гітару і, звісно, магніто­фон.

Улюблене місце нашого відпочинку — один із мальовничих берегів річки Уди. Ось цього разу ясним осіннім днем ми розташувалися біля води, і раптом Льоша тихенько сказав:

—    Дивіться, хтось пливе.

Самого плавця ми побачили не одразу. Його присутність виказували лише круги, що розходилися по воді. Це була якась велика тварина. Над водою видні- лася голова і задня частина тулуба. Складалося враження, нібито поруч пливуть два невеликих темних предмета.

—    Та це ж бобер! — вигукнув хтось із хлопців.

— Так, точно він, — підтвердила вчителька Інна Василівна. — Бобер — це тварина з цінним хутром. Бобра занесено до Червоної книги України. Дивіться, як гарно пливе.

Допливши до берега, бобер звернув до білого латаття і тут зник під водою. За кілька секунд він знову з’явився на поверхні води, цього разу тримаючи в зубах щось схоже на уламок товстого ціпка. Він діловито виліз на берег і почав гризти свою ношу. Це було кореневище білого латаття. Доки бобер снідав, ми розглядали його.

Він нагадував звичайну мишу, але збільшену у десятки разів. Шиї у тварини майже нема. Важить бобер приблизно кілограмів двадцять п’ять. Шерстка здава­лася темною, може, через те, що він тільки-но виліз із води. Особливий інтерес викликав хвіст бобра.

—    Подивіться, — сказала одна з дівчаток, — його хвіст схожий на весло!

—  А хвіст у бобра дійсно служить кермом, — підтвердила вчителька. — Він користується ним, коли занурюється або спливає на поверхню. Хвіст робить різкі коливальні рухи і збільшує цим швидкість рухів тварини. А ще хвіст у бо­бра — це засіб захисту.

—    А де мешкають бобри? — поцікавився я.

—  Бобер із бобрихою викопують декілька постійних і тимчасових осель. Вони намагаються прокласти нори у підвищених місцях берега. У бобрів є нори, де вони харчуються, — це «’ідальні», відпочивають — це «спальні». Підземні міс­течка з року в рік розширюються, переміщуючись уздовж берега, оскільки нато­мість зруйнованих нір поруч з’являються нові.

—  А я читав, — сказав Толя, — що бобри будують хатки з хмизу, стовбурів дерев.

—  Якщо водоймище має низький берег, тваринці важко рити нору. Ось тут вона виявляє кмітливість і робить собі хатку з хмизу. Такі хатки можна побачи­ти на лісових болотах і у широких, залитих водою заплавах невеликих річок та струмків. Заплава — це місце, що заливається водою під час повені.

—    Чому ж раніше ми не бачили тут бобрів?

—  Поява бобра на річці свідчить про те, що річка оздоровляється. Господар­ча діяльність людини завдає природі багато шкоди. Наприклад, на Удах колись розорювалися береги, ці місця засівали кормовими культурами. Під час дощів вода змивала землю у річку. Річка міліла, разом зі стоками до неї потрапляли отрутохімікати, добрива. Гинула риба, бобри пішли геть. А зараз річку почали захищати. Біля неї вже не випасають худобу, немає ніякої господарчої діяльнос­ті. Щоб ви, діти, знали, мала річка Уди — одна з приток великої ріки Сівер- ський Донець. Вона протікає через п’ять областей: через три українські — Хар­ківську, Луганську і Донецьку — і дві російські — Бєлгородську і Ростовську. Зараз ці п’ять областей спільно виконують програму оздоровлення Сіверського Донця та його приток.

—    Тепер мені зрозуміло, чому ми бачили бобрів! — вигукнув Костя.

—  Та й не тільки бобрів, — зауважив Сергійко, — ось дикі качки плавають. Це ж ознака того, що люди обережніше почали ставитися до природи.

Для чого треба дбайливо ставитись до природи? Берегти природу — це озна­чає любити батьківщину. Природа — це і здоров’я людини, і здоров’я усього живого. Не випадково у всьому світі приділяється така велика увага екологіч­ним проблемам.

Вирушаючи додому, ми довго озиралися на те місце, де побачили бобра. Хтось сказав:

—    До побачення, боброва річко!Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 90 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz