ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Дворик дитинства мого (твір-опис місцевості за картиною В. Д. Полєнова «Московський дворик»)

Церковний дзвонар сповістив міську околицю про початок нового дня. Але голосисті півні його випередили. День обіцяв бути таким самим, як і погідливий ранок, зображений на картині «Московський дворик», що належить пензлю Ва­силя Дмитровича Полєнова, одного з найпопулярніших художників другої по­ловини XIX століття. Ранок дарує багато світла і радості. Ця радість ллється і від зелені трави і дерев, і від білизни будівель, і від хмар та бездонного блакит­ного неба.

Сонця на картині не видно, але воно присутнє у сяянні маківок церков, у яскравому освітленні білокам’яних храмових стін і кутка жилого будинку, зо­браженого великим планом у лівому кутку картини, у сліпучих білих звивистих стежинках.

Свіжість літнього ранку привабила дітлахів і вони висипали у двір. Ще дуже рано — тіні від колодязного зруба, від постатей жінок і хлопчика чіткі, але дво­рик на околиці міста вже живе своїм буденним звичним життям.

На переднім плані картини білоголовий хлопчик у світлій сорочці і темних штанцях — він щось розглядає. Може, ромашку, яку щойно зірвав? Трохи відда­лік граються на свіжій зелені діти. їм байдуже до маленької дівчинки, що сидить на траві і голосно, ридма ридає від образи, що до неї ніхто не поспішає.

Біля дерев’яної будівлі копошаться кури. Праворуч запряжена у віз конячка покірливо чекає на хазяїна. З дому виходить жінка з важким відром — руку від­вела убік. Чи хоче курей нагодувати, чи воду вилити.

Сам дім, з якого вона вийшла, приваблює своєю добротністю. Над цоколь­ним поверхом підвівся другий поверх з високими вікнами. Гостроверхий дах з напівкруглим горищним вікном обрамлений бортиком. Цілком сучасно вигля­дають і водостічні труби, і наступна будівля, яка щільно примикає до будинку, схована у зелені саду. Крізь крони дерев видно портал, витончені пілони. Сад, що підступає до будинку, оточений дощаним парканом.

І галявина перед будинком, і старий сад, і кури, і конячка, і дерев’яні гос­подарські будівлі — це скоріше атрибути сільського пейзажу. Але ми розуміє­мо, що знаходимося у великому місті, про це свідчать величні храмові спору­ди. Передусім впадає в око п’ятиверхий собор і дзвіниця, зображена на заднім плані картини.

Фасади храму обрамлені на гранях пілястрами. Закомари (напівкруглі завер­шення зовнішніх стін церкви), що вінчають стіни, карнизи, позолочені капітелі, колони, картуші і орнаменти створюють легкість, тендітність. П’ятиверхий со­бор вінчають маківки. Сама будівля здається такою ж легкою, як і білі хмарин­ки, що безтурботно пливуть блакитним небом. Далі погляд зупиняється на дзві­ниці. Багатогранна будова і декілька ярусів увінчано грушоподібним барочним верхом. Велика кількість горизонтальних і вертикальних ліній, об’єми, що по­мітно звужуються з кожним ярусом, поєднання прямолінійних і криволінійних форм надають дзвіниці мальовничості, легкості і гармонійності.

Храми є і у правому куті картини із позолоченими куполами у вигляді макі­вок, що виблискують на сонці.

Всю цю чарівність погожого літнього ранку на міській околиці художник по­бачив з вікна квартири, знятої ним у Трубниковому провулку в Москві.

У цій картині простежується одна з особливостей Полєнова — прагнення з’єднати пейзажні і побутові жанри, не просто оживити той чи інший мотив людськими постатями, а уявити цілісну картину життя, в якому люди і природа, що оточує їх, злиті в єдиний художній образ.

Картина приваблює глядача своїм радісним настроєм. Дивлячись на неї, не­мов сам насичуєшся сонячним світлом, здається, що ось-ось почуєш і дитячі го­лоси, і шум листя, і пташиний гомін. Ось-ось заскрипить старий віз, і конячка вирушить зі своєю поклажею у звичну для неї дорогу...Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 154 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz