ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Душа українського народу - у його творчості

Надзвичайно багатою та різноманітною є усна народна творчість українсько­го народу. Розмаїття тем відбивається у різноманітності жанрів та багатстві по­етичної мови. Вивчення фольклору дає нам змогу не тільки зрозуміти народну душу, а й осягнути думкою історичні та суспільні реалії, з якими стикалися наші пращури. Народна творчість — справжня скарбниця, у якій кожен знайде те, що є для нього важливим або цікавим, що його хвилює або обурює.

Умовно фольклор, як і художню літературу, заведено поділяти на три роди — лірику, епос та драму. Навіть поважні дослідники не беруться стверджувати, який із цих родів виник раніше та за яких умов. Для нас, сучасних українців, однако­во важливими та цікавими є всі три роди народної творчості, в кожному з них ми знаходимо невичерпне джерело народної мудрості, натхнення та наснаги.

Усі ми починали своє життя однаково: сприймали світ через спілкування з батьками, слухали маминих пісень, із захопленням сприймали казки, що їх нам розповідали бабуся та дідусь. Казки для мене — дивовижні твори народної уяви, бо у простій та зрозумілій формі вони вчать дітей головним людським ціннос­тям — працьовитості, чесності, мужності та щирості. Часто у казках діють твари­ни — вони є уособленням певних типів людей, такий художній прийом пізніше зустрічаємо у байках. У казках завжди є певні форми зачину або кінцівки, які переходять від казки до казки, вони також мають велике значення і відомі нам з дитинства: «жили-були...», «було це за царя Панька...» та багато інших. Я чув, що елементи казок (три напрями, написані на камені; молодильні яблука, чарів­ні істоти) мають неабиякий символічний та навіть психологічний зміст! Існують навіть наукові дослідження, які інтерпретують символи у казках. Я вважаю, що такі дослідження є цікавими і для тих, хто познайомиться з ними, і для самих дослідників. Хоча, як на мене, народна казка впливала на свідомість дітей, вихо­вувала у них все найкраще навіть тоді, коли і сама наука не існувала як така.

Важливе значення має і народна драма. Народні ігри-пісні і зараз поширені серед дітей у певних регіонах, вони навіть не змінилися істотно протягом сто­літь. Відомі нам і обряди, які супроводжували найважливіші події у житті лю­дини: народження, весілля тощо. Цікаво, що велика частина прикмет та забо­бонів, що побутує у наші часи, сягають своїми коренями саме у народну драму, у давні народні обряди.

Що насправді є джерелом народної мудрості, так це прислів’я і приказки! Вони несуть у собі дуже розумні думки та настанови. Я іноді дивуюся навіть, що частина прислів’їв торкається не суто практичних сторін життя, а порушує по- справжньому філософські проблеми, вічні проблеми. І як іноді дотепно та про­сто вирішує їх! Певно, то одна з головних рис вдачі нашого народу — навіть на філософські питання дивитися зі сміхом, з прихованим дотепом. На мою дум­ку, це великий дар — вміння посміятися з себе та своїх проблем, до того ж по­сміятися розумно, повчально і щиро. Вміння українців сміятися відображено у народних посмішках та анекдотах. Більшість із них викликають щирий сміх і у сучасних українців. Мені подобається все, створене моїм народом — від казки та скоромовки до пісні чи анекдоту. Деякі речі залишаються актуальними про­тягом багатьох сторіч. На мою думку, це свідчить про неабияку мудрість народ­ної свідомості.

Що вже казати про народні пісні, адже почуття, висловлені в них, зрозумілі усім нам: ми щиро співчуваємо чи то козакові, «що поїхав на Десну», залишив­ши свою кохану, чи то наймитові; ми відчуваємо справжнє захоплення від дій козацького отамана; швидко переймаємо завзяття козацьких пісень, замріяність народної лірики чи журбу дум про ворожий полон. У народних піснях — увесь спектр почуттів народу, всі сторони його життя піддаються оспівуванню, роз’яс­ненню та докладному висвітленню, проте з якою легкістю, невимушеністю та щирістю це робиться! Народні пісні викликають у мене справжнє захоплення!

На мою думку, у народній творчості відображено саме життя — світогляд і традиції нашого народу, його мудрість та гумор, журба і радість, історія нації та особисті переживання дівчини, що сумує за милим. Ми мусимо знати народну творчість не тільки з міркувань освіти, а й щоб краще зрозуміти свій народ, за­зирнути в його величну душу і, звісно, стати часточкою цієї душі.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 101 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz