ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Образ Ігоря Святославича як захисника Батьківщини

Літописна повість «Похід князя Ігоря Святославича на половців 1185 року» — визначна сторінка в історії літопису Київської Русі. Вона оповідає нам про іс­торичні події, що сталися на території нашої Батьківщини багато сторіч тому, допомагає нам дізнатися і про факти з історії нашого народу, і про визначних історичних діячів, які захищали нашу Батьківщину, не жаліючи себе.

Таким був князь Ігор Святославич, який очолив військовий похід 1185 року на половців. Образ Ігоря Святославича — один із найяскравіших серед тих, що знаходимо у літописах. Князь Ігор Святославич зображений передусім як муж­ній захисник своєї Батьківщини. Це хоробрий воїн, завзятий та сміливий, який понад усе прагнув бачити свій край вільним, могутнім, багатим. На початку означеного походу сталося незвичайне природне явище — затемнення сонця. Багатьма воно було сприйнято як погане знамення, що віщує біду та поразку. Зараз важко сказати, чи правильним було рішення князя Ігоря про влаштування походу, адже він призвів до численних втрат, а сам князь опинився у ворожому полоні. Проте все це сталося пізніше. Незважаючи на зловісне знамення, князь Ігор Святославич все ж таки продовжує похід. Враховуючи схильність людей до забобонів у ті далекі часи, вчинок князя видається мені гідним захоплення.

Адже нехтування знаменням, смертельною небезпекою, яка супроводжувала за­планований похід, свідчить насамперед про те, наскільки палко прагнув князь визволення своєї Батьківщини, наскільки вище ставив він захист рідної землі, ніж власне життя та безпеку. Мужність Ігоря Святославича викликає щире за­хоплення. Як на мене, він був справжнім сином своєї Батьківщини, патріотично налапітованим, із беззаперечною вірою у свої ідеали, у власну справу.

Проте похід Ігоря Святославича на половців зазнає нищівної поразки. Мож­ливо, саме гаряча віра у перемогу перешкодила йому, не дала оцінити ситуацію з позицій тверезого розуму. Навіть у такому становищі Ігор тримає себе гідно. Перебуваючи у полоні, він залишається вірним своїй Батьківщині, повертаю­чись туди за першої ж можливості. Його не спокушають багатства чи влада, за­пропоновані йому ворогами. Можливо, деяка недалекоглядність князя спричи­нила руйнацію його військових планів, проте чи маємо ми право зараз судити його? Як на мене, то ні.

Літописна повість «Похід князя Ігоря Святославича на половців 1185 року» має неабияке історичне та літературне значення. На основі цього твору було створено історичну поему «Слово о полку Ігоревім» — визначну пам’ятку дав­ньої української літератури. Пізніше письменники зверталися до цих творів та зображених у них образів, використовуючи їх у своїй творчості. Літописи є важ­ливими для вивчення історії нашої Батьківщини. Крім того, вони дають змогу дізнатися про легендарних особистостей, які жили багато сторіч тому, проте за­лишили свій слід в історії та в серцях нащадків. Таким образом, що прийшов до нас з літописів, є образ князя Ігоря Святославича — мужнього, завзятого та гли­боко патріотичного захисника своєї Батьківщини.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 84 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz