ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

«Слово о полку Ігоревім» - визначна пам’ятка давньої літератури

«Слово о полку Ігоревім» важко порівняти з якимось іншим твором давньої літератури: настільки великим є значення «Слова...», настільки ж довершеним є його форма та зміст, поетична мова та система змальованих образів. Це най­давніший твір літератури, який дійшов до нас. Літописні відомості інформують про історичні події, вони є хронікою життя наших далеких предків. Водночас «Слово о полку Ігоревім» є вишуканим твором літератури, має неабияку худож­ню цінність, окрім свого історичного значення.

«Слово...» є чи не найзагадковішим твором давньої літератури. Ще й досі ведуться наукові дискусії щодо того, хто був автором «Слова», коли його було створено. Деякі вчені вважають навіть, що цей твір є літературною містифікаці­єю, створеною вже у XIX сторіччі. Проте така версія, хоча і вражає своєю сен­саційністю, жодними фактами не підтверджується.

У «Слові о полку Ігоревім» зображено реальні історичні події, а саме похід князя Ігоря Святославича на половців, що відбувся 1185 року. Автором «Сло­ва...», найімовірніше, є людина, яка на власні очі бачила описувані події, мож­ливо, навіть брала участь у них. Автор художньо довершеної історичної поеми постає перед нами справжнім патріотом своєї Батьківщини, описуючи події, не­відомий співець висловлює свої думки та враження щодо подій та особистостей того часу, вкладає в оповідь свою душу.

Надзвичайно вдалою вийшла у невідомого автора система персонажів «Сло­ва...». Князь Ігор постає мужнім, патріотичним, хоробрим захисником своєї зем­лі. Воїни, які вирушили у похід разом з ним, так само щиро вболівають за сво­боду та добробут своєї Батьківщини, ладні життя віддати за свої прагнення. Є у «Слові...» ще один образ, який став взірцем для багатьох митців, не зали­шив байдужим жодного читача. Це не завзятий воїн, не безіменний співець іс­торичних подій, не ясновельможний князь... Це Ярославна, тендітна, прекрас­

 

на та віддана жінка, образ якої продовжує хвилювати нас і дотепер, незалежно від віку. Ярославна чекає у Путивлі-граді на свого коханого, вона розуміє не­обхідність походу, в якому бере участь князь Ігор. У цьому виявляється патріо­тизм мужньої та красивої жінки. Образ Ярославни використовували письмен­ники різних часів, мабуть, найвідомішим є справжній шедевр Великого Кобзаря «Плач Ярославни».

Але центральним образом «Слова о полку Ігоревім» є не Ігор і не Ярославна. Центральним образом історичної поеми є Руська земля. Для кожної з історич­них осіб, про яких розповідається у «Слові...», Київська Русь, рідна Батьківщи­на є не просто головним образом поеми, а головним сенсом їхнього життя, адже жоден з них не усвідомлює особистого щастя без добробуту та свободи Батьків­щини. Любов до рідної землі супроводжує усі дії персонажів твору, їхні думки та вчинки. Автор поеми також майстерно описав природу рідного краю. Читаючи «Слово...», відчуваємо захоплення автора красою пейзажів, задумливістю озер та гаїв, гнівом гроз та грому. Схильність до персоніфікації природи, до надання їй людських рис тільки допомагає авторові підкреслити красу навколишнього світу та його особисте ставлення до побачених пейзажів.

«Слово о полку Ігоревім» — дивовижна пам’ятка давньої літератури, яка вра­жає нас своєю художньою довершеністю. Автор розповідає нам про історичні події, ми уявляємо їх собі так яскраво завдяки багатій мові твору та емоційнос­ті, яку так щиро привніс у свою поему невідомий нам митець. Сучасного читача захоплюють образи «Слова...»: мужній Ігор, віддана любляча Ярославна, хоробрі воїни, велична Русь. Я впевнений, що «Слово о полку Ігоревім» не залишить байдужим жодного як за наших часів, так і через багато років або й сторіч, бо справжні твори, написані не пером, а серцем, не підвладні впливові часу.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 144 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz