ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Алегоричний зміст романтичної балади Е. Гребінки «Човен»

Гворча спадщина Євгена Гребінки дуже різноманітна. Велику частину тво­рів письменника становлять байки, в яких він оригінально та художньо довер­шено викриває одвічні людські вади. Але є у творчому доробку Гребінки і лі­ричні твори.

Одним із найвідоміших та найдовершеніших творів Євгена Гребінки є бала­да «Човен». Домінуючим напрямом у ліриці за часів написання поезії був ро­мантизм, отож і «Човен» витримано у традиціях романтизму. Емоційної напру­женості надає баладі провідний її образ — образ човна. Цей образ, як на мене, є дуже глибоким. Човен у морі є уособленням особистості, яка потрапляє у море подій та нестандартних ситуацій, у море життя.

Образ човна містить певні елементи трагічності, що є в цілому характерним для романтичних творів. Складне протистояння особистості та навколишнього світу і створює конфлікт, напруження в поезії.

Балада «Човен» дуже сподобалась мені не тільки змістом та образністю, а й художньою мовою. Гребінка використовує типові для фольклору порівняння й образи, ритміка наближена до народної пісні. Море життя постає перед читачем грізним та небезпечним:

Заграло, запінилось синєє море,

І буйнії вітри по морю шумлять,

І хвиля гуляє, мов чорнії гори
Одна за другою біжать.

Як темная нічка, насупились хмари,

В тих хмарах, мов голос небесної кари.

За громом громи гуркотять.

Море розбиває човен на тріски, але ліричний герой не доходить з цього ви­сновку, що така доля очікує на кожного, хто вирушає в далекі мандри морем життя. Наскільки мені відомо, балада «Човен» є автобіографічною: сам Євген Гребінка мусив залишити хутір, де він виріс, щоб вирушити в далеке плавання і підкорити «білий світ». Мені дуже сподобалося те, що ліричний герой, попри свій страх перед світом, вважає потрібним це метафоричне плавання. Мене вра­зило те, що письменник, який жив понад сто років тому, висловив ставлення до життя, яке притаманне мені та багатьом моїм одноліткам: я теж упевнений, що для досягнення своєї мети кожна людина мусить щось робити, навіть якщо вона відчуває невпевненість або страх. Сам автор балади щиро зізнається у своїх побоюваннях, але вирішує не ховатися від світу, сподіваючись на те, що зможе «випливти» зі складних ситуацій, з якими він стикатиметься у життєвому морі:

Як човнові море, для мене світ білий Ізмалку здавався страшним;

Да як заховаться? не можна ж вік цілий Пробути з собою, одним.

Прощай, мій покою, пускаюсь у море!

І, може, недоля і лютеє горе Пограються з човном моїм.

Балада «Човен» Євгена Гребінки є глибоко ліричним твором, який зворушує читача своєю щирістю. Письменник майстерно поєднує елементи фольклорних творів, власні знахідки та думки на тлі морально-етичних поглядів романтизму. Цікаво, що попри те, що рішення ліричного героя є досить різким і категорич­ним, балада не втрачає від того своєї краси та ліричності. Певно, було б непога­но, якщо і ми вміли б вирішувати свою долю з таким ліризмом та красою, тоді, напевне, наше життя сприймалося б нами дещо по-іншому...Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 252 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz