ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Яким я уявляю собі отамана Гамалію (за поемою Т. Шевченка «Гамалія»)

Я впевнений, що кожен, хто коли-небудь читав твори Великого Кобзаря, не залишився байдужим! Особисто мене надзвичайно вражає та різноманітність форм, тем та проблем, яку ми бачимо у творах Шевченка. Є в його творчій спад­щині і романтичні балади з елементами містики та чаклунства, і ліричні поезії про кохання, настільки щемливі, що іноді сльози навертаються на очі, і стиліза­ції під народні думи, і реалістичне зображення народного життя у поемах, і фі­лософська поезія, настільки глибока, що і зараз я із захопленням розмірковую над деякими думками Тараса Шевченка.

Окрему частину своїх творів геній української літератури присвятив історії нашої Батьківщини. Велика частина історичних творів Шевченка має під собою реальні події, деякі з творів оперують узагальненими образами. Проте у будь- якому з них ми відчуваємо таку любов до своєї країни, до її народу та історії, що й самі помічаємо щось таке щемливе та горде всередині себе, що заведено називати патріотизмом.

Одним із найкращих творів на історичну тематику, зокрема на тему коза­цтва, є поема «Гамалія». Головний образ поеми — отаман Гамалія. Цей образ не змальовує нам реальну історичну постать, він створений Шевченком. Але ж ці­каво, що, попри свою «вигаданість», Гамалія залипіається живим для читачів, він уявляється нами як реально існуюча людина. Мені здається, що це свідчен­ня художньої майстерності Шевченка, яка, у будь-якому разі, все одно не під­лягає сумніву...

Отож, отаман Гамалія. Я уявляю його високим сильним чоловіком з глибо­кими карими очима, з яких проглядає мужність та звитяга, готовність до будь- яких випробувань. Козаки-запорожці, звісно, поважають та люблять свого ота­мана. Почувпіи плач невільників, Гамалія вирушає визволяти своїх земляків з ворожого полону. У місті Скутарі він з іншими запорожцями перемагає ворога, визволяє бранців та повертається додому.

Отаман Гамалія — узагальнений образ козацького ватажка. Він сміливий та мужній, не ховається за спини товаришів під час бою, ладний життя віддати за будь-кого із своїх побратимів, тим більше — за добробут та волю своєї Батьків­щини. Я вважаю, що Тарас Григорович звернувся до зображення саме узагаль­неного, ніби «неіснуючого», образу з певною метою... Адже, з іншого боку, він міг змалювати реальну історичну постать, бо історичні свідчення козацьких по­ходів, звісно, були. Але Шевченко створює саме узагальнений образ для того, щоб підкреслити, що усі події, що відбулися з Гамалією і його товаришами, мо­гли відбутися (і, найімовірніше, багато разів відбувалися) з будь-яким загоном козаків. Уявіть собі, що за часів козацтва в Україні були тисячі таких, як Гама­лія... Виходить, що мужній, сильний козак, який багато разів ризикував життям за своїх друзів та за Батьківщину, який понад усе цінує у своєму житті козацьку волю та рідну країну, ладний битися не на життя, а на смерть з її ворогами, — це типовий образ! Тобто не типовий образ для літератури про козаччину, а типовий образ з життя козаків! Особисто мене по-справжньому вразила ця думка!

Образ Гамалії, як і усі інші створені Кобзарем образи козаків, викликають справжнє захоплення та гордість за свою Батьківщину, яка породила на світ та­ких синів, синів, що по-справжньому її гідні. Я впевнений, що вивчення літе­ратури, присвяченої темі козаччини в Україні, допоможе нам не тільки більше дізнатися про минувшину свого народу, а й уявити собі козаків, зокрема через образ отамана Гамалії.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 109 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz