ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Полум’яний Каменяр (творчість Івана Франка)

I.      Іван Франко — справжній майстер художнього слова. (Творчий доробок Іва­на Франка надзвичайно різноманітний. Письменник працював у багатьох жанрах. У своїх творах утверджував ідеї гуманності, освіченості та людської гідності.)

II.     Жанрова різноманітність творів І. Франка.

1.     Казки. (Велике значення у творчості І. Франка мають твори для дітей, зокрема казки. У своїх казках («Фарбований лис», «Лис Микита») пись­менник створює прекрасні яскраві образи тварин. Через ці образи Фран­ко намагається в алегоричній та легкій для сприйняття формі передати свої ідеї, адже казки завжди мають не лише розважальне, а й виховне, по­вчальне значення.)

2.     Твори із соціальною проблематикою. (Частина таких творів присвячена темі життя дітей, примітивній системі освіти, автор змальовує несправедливість та знущання, яких діти зазнавали в тогочасних школах. Твори «Грицева шкільна наука», «Малий Мирон», «Отець-гуморист». Звертається письмен­ник і до теми села, зубожіння селянства. Оповідання «Добрий заробок».)

3.     Історичні твори. (Франко — знавець історії свого народу. Історична по­вість «Захар Беркут» — довершений твір, у якому автор відтворює істо­ричні події, додаючи і вигаданих персонажів, які, проте, несуть типові риси поряд із індивідуальними.)

4.     Громадянська лірика. («Каменярі» — справжня перлина усієї української літератури. Франко створює глибокі та багатогранні алегоричні образи. Вміщує у творі свої погляди на життя, заклик до боротьби за волю та гідне життя. Громадянська лірика поета характеризується оригінальними худож­німи прийомами, глибиною висловлених ідей та яскравістю образів.)

5.     Пейзажна лірика. (Пейзажі у своїх поезіях Франко змальовує з надзви­чайною майстерністю, використовуючи безліч художніх прийомів, часто стилізує пейзажну лірику під народну творчість. Пейзажі у поезіях пись­менника завжди є носіями певного настрою, вони не залишають читачів байдужими. Поезії «Гріє сонечко» та інші.)

6.     Інтимна лірика. (Значну частину творчого доробку складає інтимна ліри­ка. Поезії Франка дуже ніжні, ліричні, мелодійні. Для нього характерним є звеличення жінки, він змальовує ліричних героїнь своїх творів з вели­кою повагою та любов’ю. «Чого являєшся мені у сні?» — одна з найкра­сивіших поезій Франка.)

7.     Інші види творчості. (Окрім того, творчий доробок І. Франка вмішує філо­софську лірику, у якій письменник викладає свої погляди на світ, на люди­ну, на місце поета і поезії у житті суспільства. Займався перекладами, ство­рював драматичні твори. Велике значення мають критичні статті І. Франка. Крім того, Франко збирав фольклорний матеріал та упорядковував його.)

ПІ. Значення творчості І. Франка. (Іван Франко — геніальний митець, творчість якого неможливо переоцінити. Так чи інакше, він вплинув на розвиток укра­їнської літератури на багато років після його життя. Його твори не втрачають своєї актуальності і дотепер.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 123 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz