ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Своєрідність та самобутність образів-персонажів поезії І. Франка «Каменярі»

Іван Франко — справжній геній української літератури. Його діяльність має неоціненне значення для української культури в цілому, адже він був і громад­ським діячем, займався перекладами та збиранням фольклорного матеріалу, пи­сав критичні статті.

Самобутністю та послідовністю відзначаються філософські погляди Франка, його ставлення до людини, до світу. Громадянська позиція письменника може викликати липіе захоплення, адже він вважав, що кожна людина повинна мати рівні права, утверджував ідеї гуманізму, високих морально-етичних цінностей. Часто свої погляди І. Франко вміщував у своїх творах. Але такі твори зовсім не відзначаються сухою повчальністю, вони є не менш хвилюючими та захоплюю­чими, емоційними та цікавими, ніж інтимна або пейзажна лірика. Таким тво­ром є поезія «Каменярі».

«Каменярі» — етапний твір усієї української літератури. Символічним є по­чаток твору: «Я бачив дивний сон...». Саме форма сну надає поезії окремого символічного навантаження, адже сон — то сигнал із глибин нашої свідомості, щось дуже важливе. Автор бачить себе одним із багатьох, одним з тисяч тих, хто бореться за правду, за волю та щастя майбутніх поколінь:

І я, прикований ланцем залізним, стою Під височенною гранітною скалою,

А далі тисячі таких самих, як я.

Голос, що закликає усіх до рішучих дій, до тривалої та невпинної праці, най­імовірніше є уособленням авторської позиції, це ставлення самого Франка, його заклик. Тим, що цей заклик вміщено у вуста певного вищого голосу, письмен­ник підкреслює важливість дій, важливість боротьби:

Лупайте сю скалу! Нехай ні жар, ні холод Не спинить вас!

Зносіть і труд, і спрагу, й голод.

Бо вам призначено скалу сесю розбить.

Каменярі, що працюють задля щастя людей, не бажають визнання чи слави. Усі вони добровільно стали на цей шлях, в алегоричному сенсі вони є рабами боротьби, рабами своєї справи, проте вони добровільно обирали таке рабство. Багато хто загинув у цій боротьбі, але успіх їхньої справи був зумовлений вірою у перемогу:

І всі ми вірили, що своїми руками Розіб’ємо скалу, роздробимо граніт.

Образ каменярів у поезії Івана Франка є алегоричним та символічним. Каме­нярі у поезії — це люди, що віддали своє життя задля праці. Причому це праця не фізична, а скоріше духовна та громадська. Вони намагаються розбити скелю, скелю несправедливості та панівних у суспільстві антигуманних законів. Зрозу­міло, що це важко, але віра у перемогу, у необхідність такої роботи згуртовує та надихає каменярів. Франко підкреслює, що він не один обрав такий шлях, що таких, як він, тисячі.

Отак ми всі йдемо, в одну громаду скуті Святою думкою, а молоти в руках.

Нехай прокляті ми і світом позабуті!

Ми ломимо скалу, рівняєм правді путі,

І щастя всіх прийде по наших аж кістках.

Особисто мене дуже схвилював мотив жертовності, наявний у поезії «Каме­нярі» та у деяких інших громадянсько-політичних творах Франка. Письменник усвідомлює, що завжди люди талановиті, люди високої громадянської свідомос­ті мають віддавати своє життя (у переносному, але іноді, на жаль, і у прямому сенсі) заради щастя прийдешніх поколінь, заради змін у суспільстві та у свідо­мості свого народу. Я вважаю, що подібна самопожертва заслуговує на захо­плення та повагу, особливо зважаючи на те, що каменярі не нарікають на таку долю. Вони горді, бо зможуть зробити щось на користь свого народу, своєї бать­ківщини, нехай і ціною власного життя. Це, на мій погляд, справжній патріо­тизм!

Я впевнений, що поезія Івана Франка «Каменярі» не втрачає своєї актуаль­ності і дотепер. Адже в усі часи є люди, які живуть задля щастя свого народу, його добробуту та духовно-культурного розвитку, не вимагаючи слави та визна­ння, хоча вони як ніхто інший гідні цієї слави...Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 115 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz