ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Образ рідної мови у поезії В. Самійленка «Українська мова»

Надзвичайну кількість поезій в українській літературі було присвячено рід­ній мові. Це й не дивно: мова є не лише засобом спілкування, у ній відображено душу народу, його свідомість та ставлення до життя. Мова є неоціненним скар­бом, багатством народу поряд із культурою, історією тощо.

Одним із найдовершеніших творів, присвячених темі української мови, є вірш В. Самійленка «Українська мова». Поезію присвячено Тарасові Шев­ченку — генію української літератури, внесок якого в культуру рідного народу є неоціненним, своїми творами Великий Кобзар довів, що українська мова є над­звичайно красивою та мелодійною, а поезії українською проникають у душу чи­тачів не лише через свій зміст, а й через їхню мову.

У своїй поезій В. Самійленко порівнює рідну мову із діамантом. Але ніхто не помічає діаманта, ніхто не здогадується про його цінність:

Діамант дорогий на дорозі лежав,—

Тим великим шляхом люд усякий минав,

І ніхто не пізнав діаманта того.

Йшли багато людей і топтали його.

Але знаходиться-таки людина, яка усвідомлює всю красу та цінність укра­їнської мови, її мелодійність та чарівність. Цікаво, що В. Самійленко не одразу називає ім’я цієї людини:

Але раз тим шляхом хтось чудовний ішов,

І в пилу на шляху діамант він найшов.

Спочатку автор підкреслює важливість такого усвідомлення, хоча і без іме­ні ми розуміємо, що Самійленко має на увазі Великого Кобзаря Тараса Шев­ченка. Адже саме він відкрив шлях розвитку для української мови та літератури народною, живою мовою. Мені дуже подобається та алегорична форма, за до­помогою якої Самійленко підкреслює, що Шевченко не лише усвідомив кра­су мови та взяв її «на озброєння», а й розвивав її, створюючи нові метафоричні звороти, приказки, використовував нові художні прийоми. Я вважаю, що кожен письменник, який пише певною мовою, має не лише використовувати її, а й робити усе можливе для її розвитку, адже мова — це насправді щось живе, вона має рости і дихати, відображуючи дійсність реального життя та світ уяви наро­ду. В. Самійленко пише, що «хтось чудовий» впізнав дорогий камінець, обробив його та «уставив у коштовний вінець». І насправді! Адже тільки після того, як в українській літературі з’явилася постать Тараса Шевченка, український народ усвідомив, що його мова може бути не лише мовою народно-розмовною, а й мовою справжньої високої літератури. За допомогою української мови зараз ми можемо висловлювати найвишуканіші та надзвичайно складні філософські дум­ки, створювати наукову літературу світового рівня та художню літературу, яка за рівнем своєї довершеності не поступається, мабуть, жодній літературі світу! Навіть страшно подумати, що могло б статися з нашою мовою зараз, якщо б не з’явився у XIX сторіччі в нашій історії геній художнього слова Тарас Шевченко.

В. Самійленко закінчує свій вірш утвердженням вічності української мови, він впевнений, що вона не лише існуватиме протягом століть, а й невпинно розвиватиметься, вражаючи самих українців та інші народи своєю величчю та красою.

І сіятиме вік, поки сонце стоїть,

І лихим ворогам буде очі сліпить.

Хай же ті вороги поніміють скоріш.

Наша ж мова сія щогодини ясніш!

Особисто я абсолютно згодний із автором поезії, проте я вважаю, що ми не повинні зупинятися на шляху плекання нашої рідної мови, адже без належного піклування вона не розвиватиметься повною мірою, не відкриє увесь свій по­тенціал. Таку думку, на щастя, поділяє більшість з моїх однолітків. Ми ніколи не повинні забувати про повагу та любов до своєї мови, адже ми можемо по- справжньому пишатися тим, що нам випало у житті розмовляти однією з най- мелодійніших, найчарівніших мов у світі.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 259 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz