ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Громадянсько-політичне забарвлення поезії Лесі Українки «Досвітні вогні»

Леся Українка — видатна постать в історії української літератури. Ця жінка викликає справжнє захоплення: ми захоплюємось її талантом, любов’ю до укра­їнського народу, але чи не найбільше — її мужністю та рішучістю, оптимізмом та вірою у краще майбутнє.

Тематика поезій Лесі Українки надзвичайно різноманітна. Це і глибока фі­лософська лірика, і ніжні та мелодійні поезії про кохання, і майстерно написані картини природи рідного краю. Але не менш важливою та художньо доверше­ною частиною творчого доробку письменниці є громадянсько-політична ліри­ка, у якій Леся Українка не тільки висловлює свої гуманістичні, по-справжньо­му послідовні та гідні погляди на життя народу, а й часто вміщує палкі заклики до дії. У цих закликах і гостра політична думка талановитої поетеси, і її гаряча любов до рідного народу, жага здобути якнайкращого майбутнього для рідної України.

Однією з найкращих громадянсько-політичних поезій Лесі Українки вва­жається твір «Досвітні вогні». Особисто мене вражає вміння авторки передати свої думки в алегоричній, образній формі, причому поезія від того не лише не втрачає, а й набуває нового, ще більш глибокого та емоційного звучання. Голо­вним алегоричним образом поезії є ніч. Ніч завжди використовувалась поетами як символ періоду панування темних сил, час містичний та небезпечний. Окрім стандартного символічного значення, ніч у поезії «Досвітні вогні» має й інший, додатковий зміст: ніч — це час занепаду, пригнічення свідомості та самої душі українського народу, час ідейної та моральної задухи. Лірична героїня поезії го­стро реагує на такий стан речей, вона також відчуває розпач та пригнічення: «Привиддя мені душу гнітили, повстати ж не мала я сили...». Темна ніч передає тяжкий стан українського народу за часів Російської імперії, важке соціальне та економічне становище селян, тиск цензури на письменників та культурних ді­ячів, — усе це викликає сум і страждання.

Не менш символічно навантаженим є образ досвітніх вогнів, щоб підкресли­ти значення цього образу, авторка навіть винесла його у заголовок своєї поезії. Досвітні вогні — символ надії, віри у те, що жодна темна ніч не може тривати вічно, що вона рано чи пізно закінчується і настає ранок, ранок національного культурного відродження. Саме цю палку віру вмістила талановита письменни­ця у свій твір. Досвітні вогні пробудили від сну ліричну героїню, Леся Українка висловлює надію на те, що досвітні вогні зможуть пробудити її рідний народ, який повірить у своє краще майбуття, розвіє пітьму та вийде нарешті у чистий та красивий ранок. Авторка вірить, що український народ, попри усі негоди та пригнічення, здобуде нарешті собі те майбутнє, на яке по-справжньому заслу­говує.

Особисто мені дуже імпонує заклик до дії, який Леся Українка вміщує у кін­ці поезії. Досвітні вогні пробудили від сну ліричну героїню, вони віщують на­дію на майбуття та скоре настання світанку. Але ж авторка не просто радіє цим досвітнім вогням! Вона кидає палкий мужній заклик не тільки радіти досвітнім вогням, не тільки чекати на їхню появу, а запалити їх самим!

Не бійся досвітньої мли, —

Досвітній вогонь запали.

Коли ще зоря не заграла.

Ці рядки поезії є потужним закликом до дії, до боротьби з темною ніччю за своє право на зорю, на світле, вільне та щасливе існування. Я вважаю, що гро­мадянсько-політична позиція Лесі Українки була надзвичайно прогресивною для її часів, до того ж вона може бути і навіть повною мірою є актуальною і в наш час. Я впевнений, що людина повинна мати глибоке відчуття власної та на­ціональної гідності, людина нашого часу, безумовно, має бути активною та діє­вою, готовою до ідейної боротьби за свої ідеали, готовою запалити досвітні вогні посеред найтемнішої та найстрашнішої ночі...Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 113 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz