ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Умови розвитку української літератури у радянську добу

I.      Загальна характеристика. (У СРСР українська література опинилася у над­звичайно складному становищі. Тиск цензури та політичні репресії уповіль­нювали розвиток літератури XX століття. Багатьох митців було вбито або за­слано.)

II.     Різні періоди розвитку української літератури у радянську добу.

1.     Розстріляне Відродження. (Літературних діїїчів 30-х років заведено на­зивати «розстріляним Відродженням». Це період надзвичайного тиску та репресій. В той час у Харкові діяли літературні організації МАРС, Плуг, ВАПЛІТЕ. Етапною подією став вихід памфлету М. Хвильового «Про са­тану в бочці», у якому письменник кинув гасло «Ееть від Москви!», ма­ючи на увазі те, що українська література має орієнтуватися на європей­ську. Хвильового одразу звинуватили в багатьох «гріхах», на нього та його однодумців почалося полювання. Був розстріляний близький друг Хви­льового Яловий, Хвильовий 1933 року покінчив життя самогубством. На заслання були також засуджені Остап Вишня та інші митці. Репресії тор­кнулися і театральних діїїчів, наприклад, Леся Курбаса. Багато кого було розстріляно у 30-ті роки.)

2.     Шістдесятники. (Окремим періодом у літературному процесі XX століт­тя стали шістдесяті роки. Письменники, розквіт творчості яких припав на 60-ті стали називатися шістдесятниками. У цей час митці також за­знавали постійних утисків, репресій та гонінь. В. Стус був замордований у спецтаборі, деяких було розстріляно. Частина українських письменни­ків виїхала в еміграцію. Ліна Костенко, аби зберегти своє життя, бо вона мала дітей і родину, була змушена піти на І6-річне творче мовчання, про­те поглядів не змінила. Шістдесятники виявили себе людьми твердих пе­реконань та мужньої вдачі.)

3.     Українська діаспора. (Протягом багатьох років українці виїжджали за межі своєї Батьківщини з різних причин. У радянський період потужні осередки українського слова та української культури формуються за межа­ми України. Талановиті люди тікали від тиску цензури та постійних по­літичних репресій. На сучасному етапі численна українська діаспора іс­нує у Канаді, США, Росії, Бразилії та інших країнах світу. За радянських часів література діаспори швидко розвивалася у Празі — до так званої Празької школи належали Є. Маланюк, О. Теліга, Юрій Клен. Діяла і нью-йоркська група. Деякі письменники працювали у Німеччині (І. Ба­гряний), у США (В. Барка) та в інших країнах.)

III.     Значення радянської доби у розвитку української літератури. (Протягом XX століття українська література зробила надзвичайний крок уперед у своєму розвитку. Умови існування літератури за часів СРСР було надзвичайно тяж­кими та без перебільшення жахливими. Проте українські письменники пере­жили катування тоталітарного режиму, передавши нащадкам геніальні твори поезії, прози та драматургії.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 107 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz