ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Художня довершеність збірки П. Тичини «Сонячні кларнети»

протягом усього періоду існування та розвитку української літератури пись­менники безперервно зверталися до жанру пейзажної лірики. Бо природа рід­ного краю не може залишити байдужим справжнє чуйне та ніжне серце мит­ця, так само екзотичні краєвиди хвилюють та бентежать, розпалюють спрагу до пізнання нового, до мандрів та пригод, під час яких кожен безперервно повер­тається серцем до рідної домівки, розуміючи, що природа рідної землі — най­ближча, найніжніша, найбільш хвилююча. Створюючи шедеври пейзажної ліри­ки, українські поети вкладали у змальовані картини власні почуття або власні філософські роздуми щодо буття людини, сенсу життя, призначення поета та поезії, одвічних моральних цінностей людства. Пейзажна лірика завжди забарв­лена індивідуальним стилем автора, його манерою письма, авторськими худож­німи засобами.

Неперевершеним майстром пейзажної лірики був видатний український поет П. Тичина. Його пейзажі і дотепер вражають читачів своєю легкістю, красою та мінливістю майстерно підібраних поетичних барв. Етапною збіркою для всієї української поезії стала збірка П. Тичина «Сонячні кларнети».

Цікаво, що за поетикою та стилем вірші збірки «Сонячні кларнети» можна вважати спорідненими з іншими видами мистецтва, а саме — з живописом та музикою. І насправді, кожен поетичний текст цієї збірки нагадує ніжну аква­рельну замальовку, прозору та легку, проте насичену барвами так само, як по­чуттями та роздумами. Настрої, передані автором у його творах, теж легкі та ви­тончені, як і картини природи, зображені у поезіях.

Не менш спорідненими видаються поезії П. Тичини і з музикою. Кожен поет використовує суто свої художні прийоми, за якими ми можемо впізна­ти його твори навіть на слух. Найлегше впізнаються на слух поезії Тичини. Бо поет використовував у своїх текстах надзвичайно красивий прийом звукопису. Саме звучання віршів Тичини свідчить про неймовірний талант відчувати рід­не слово, на глибинному рівні чути не лише його зміст та відтінки змісту, а й звучання. Вірші Тичини є надзвичайно мелодійними, вони і справді нагадують мелодії, шедеври музичного мистецтва. Я помітив, що поет надзвичайно часто використовує у своїх творах музичні образи, він порівнює явища природи зі зву­ками, з музичними інструментами. Це торкає та хвилює читача, бо рідна при­рода і справді не тільки радує око, а й звучить для чуйного серця своїми ледь чутними, загадковими мелодіями. Музичний образ винесено вже у назву збірки «Сонячні кларнети», це одразу готує читача до сприйняття усіх інших музичних образів. Поезії «Хор лісових дзвіночків», «Арфами, арфами» мають і схожий на­стрій, і схожі поетичні тропи, що були використані автором.

У своїй збірці «Сонячні кларнети» П. Тичина зображує природу у різні пори року та доби. Поезія «Гаї шумлять» зачаровує читача картинами природи та на­строєм, яким наповнений текст, це світла радість, любов до життя та рідного краю. Вірш «Хтось гладив ниви» зовсім не схожий за настроєм на попередні, він передає відчуття грози, проте також забарвлений особистим стилем автора.

Павло Тичина — майстер пейзажної лірики, він поєднує у своїх творах при­йоми художньої літератури, образи-елементи живопису та музики. Це робить поетичні тексти Тичини по-справжньому неповторними.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 174 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz