ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Морально-етичні проблеми в оповіданні Е. Гуцала «Хто ти?»

І.    Оповідання Є. Гуцала «Хто ти?» (Оповідання «Хто ти?» відзначається гли­биною зображених образів та значенням порушених морально-етичних про­блем. Воно змушує читачів замислитися, зачіпає їхні душі та не залишає бай­дужими.)

II Проблематика оповідання «Хто ти?»

1.     Образ матері Галі Одарки. (Одарка покинула свою маленьку дочку Галю, віддала її у притулок. Галя не знала ні свого батька, ні матері. Через образ Одарки автор порушує дуже важливу проблему — проблему материнства, відповідальності та людяності. Адже як змогла ця жінка зректися власної дитини?)

2.     Образ Галі. (Провівши дитинство у притулках, Галя знаходить роботу та своє місце у житті, вона стає самостійною дорослою людиною. Проте їй не вистачає матері. Взявши у своєї тітки адресу, Галя вирушає на пошуки матері. І дізнається, що її мати тяжко хвора і має двох малих дітей, яких підгодовують сусіди. Галя приходить до матері в лікарню, проте вона не впізнає дівчину. Галя не засуджує матір, не ображається на неї. Галя — об­раз щирої та чистої дівчини, якій не властиві почуття злості. Через її образ Є. Гуцало порупіує ще одне важливе питання — питання прощення.)

3.     Рішення Галі. (Галя вирішує залишитися з малими братом та сестрою. Вона не змогла кинути цих дітей. В її душі прокинулися материнські по­чуття. Це свідчить про те, що Галя має чисте та людяне серце, вона го­това і спроможна захистити цих малих дітей, вона хоче піклуватися про них для того, щоб вони не дізналися, які випробування можуть випасти на долю дитини-сироти.)

I.         Значення оповідання. (На жаль, оповідання Є. Гуцала залишається актуаль­ним і в наш час. Тож проблеми, порушені у творі, мають велике значення для суспільства. Вдалим художнім прийомом є те, що головною героїнею оповідання є саме Галя, а не її мати. Бо мати зреклася дочки, тож вона на­завжди зникає з її життя, ніби дитини і не було. Отже, тільки Галя знає всю гіркоту життя у притулку, про які дізнається і читач. Через її образ розкри­ваються головні морально-етичні проблеми оповідання.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 104 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz