ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

«Тигролови» І. Багряного як пригодницький роман

Роман І. Багряного «Тигролови» здобув надзвичайної популярності, довгий час ним зачитувались українські емігранти у багатьох країнах світу, його дарува­ли одне одному, переповідали, обговорювали. Роман «Тигролови» по-справж­ньому заслуговує на популярність. Як і не менш відомий роман Багряного «Сад Гетсиманський», він оповідає про страхіття тоталітарного радянського режиму, про заслання та політичних в’язнів. У романах Багряного багато автобіографіч­них мотивів. Сам письменник був відправлений у заслання, втік та зустрівся з українцями, що мешкали на Далекому Сході — майже так само, як Григорій Многогрішний, герой його роману.

Велику частину свого життя Багряний провів у Німеччині, в еміграції. Він не забував там своєї рідної землі, навпаки — він поставив собі завдання розпо­вісти усім про радянський терор, який гнітить в Україні письменників, учених, культурних діячів.

Роман «Тигролови» оповідає про долю політв’язня Григорія Многогрішного, який втікає з заслання та знайомиться із родиною українців, у цій родині він і оселяється, там знаходить своє кохання. Родина Сірків приймає його, це чесні та сміливі люди, які ніколи не видали б його ані через погрози, ані за нагоро­ду. Проте двобій між Многогрішним та майором НКВС Медвином триває. Зре­штою, Григорій убиває свого ворога. Він пояснює Наталці причину свого вчин­ку. Він каже, що його засудили на 25 років каторги тільки через любов до свого краю та своєї мови, тому він має право зробити те, що зробив. Звісно, можна багато обговорювати це питання. Чи має Григорій право на вбивство? Особисто я вважаю, що ми не маємо жодного права засуджувати вчинок Многогрішного, бо про страхіття радянського світу нашому поколінню відомо лише з літерату­ри. Якщо від деяких творів іноді приходиш у справді шоковий стан, то що вже й казати про реалії цього життя, а тим більше засуджувати людей, які навіть у такі часи залишалися людьми, не втрачаючи своєї ні особистої, ні національ­ної гідності...

Роман І. Багряного «Тигролови» — справжній пригодницький роман. Ком­позиційно він складається з 12 новел, кожна з яких має назву. Перша назива­ється «Дракон». І. Багряний порівнює ешелон, що летить на Далекий Схід, із драконом. Найнебезпечнішому в’язневі Многогрішному таки вдається втекти з пащі дракона. Протягом усіх 12 новел автор тримає читача у справжньому напруженні. Постійно змінюються сцени, епізоди та пригоди головних героїв. Паралельно із полюванням родини Сірків на тигрів йде полювання на Григо­рія майором НКВС Медвиним, йде полювання тисячами таких майорів на ти­сячі залюблених у рідне слово та народ розумних та непересічних українців. 1 з усіх боків небезпека. Роман «Тигролови» створює у читача відчуття постій­ної небезпеки, що чатує з-за кожного рогу на головних героїв. І це відчуття правдиве: письменник передав реальну небезпеку, яку переживав сам за жит­тя у СРСР. Чим би ти не займався: наукою, творчістю, педагогічною працею, ти постійно під пильним наглядом смертельної небезпеки, у буквальному зна­ченні смертельної.

Головний образ роману Григорій Многогріпіний приваблює читачів своєю вдачею — сміливістю, ріпіучістю, патріотизмом, незламністю поглядів. Сучасни­ки зазначали, що не тільки у романі є багато біографічних рис автора, а й сам головний герой багато в чому схожий на Багряного.

Я впевнений, що роман «Тигролови» обов’язково має прочитати кожен, бо з нього можна дізнатися про реальну суспільну та політичну ситуацію в СРСР, ді­знатися про ті знущання та випробування, які випадали на долю багатьох укра­їнських письменників, і ще раз відчути захоплення від того, що і в нелюдських умовах ці люди залипіалися людьми.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 158 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz