ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Українська дівчина, що стала султаншею Османської імперії (за романом П. Загребельного «Роксолана»)

Павло Загребельний — видатний український письменник, працює у жан­рі історичної прози. Його романи відзначаються історичною достовірністю, по­етичністю та глибиною створених образів, психологізмом та епічною деталь­ністю. Твори Загребельного мають велике значення для української літератури. Через них ми дізнаємось про цікаві факти з історії нашого народу, знайомимося з красивими душею історичними постатями, можемо почерпнути для себе бага­то корисного та повчального, оцінити деякі типові характери, які оточують нас і сьогодні, оцінити себе, свою вдачу та поведінку, багато чого навчитися.

Дуже цікавим є роман П. Загребельного «Роксолана». Він користується по­пулярністю серед українських і світових читачів, за ним знімають фільми. Ро­ман оповідає про реальну постать, яка значно вплинула на історію Османської імперії та України — Роксолану. Вона була першою жінкою в Османській імпе­рії, яка досягла такого високого статусу — стала султаншею, за владою та впли­вовістю вона була фактично рівною самому султанові Сулейману Пишному. Але Роксолана не народилася у султанських покоях, вона досягла усього сама. Настя Лісовська — справжнє ім’я Роксолани — проста дівчина з українського села Ро­гатин. Вона була привабливою зовнішньо, проте головними її чеснотами були гострий розум, твердість духу та спрага до знань. На долю Насті випали тяж­кі випробування, проте вони лише загартували її вдачу: вона стає сильною, по- справжньому сильною жінкою. Через ворожий полон Настя потрапляє на ринок рабів у Кафі, де потерпає від неволі та приниження, коли її продають, неначе річ. Зрештою, Роксолана потрапляє у гарем до султана Сулеймана Пишного. І в цьому становищі вона виявляє неабияку твердість духу: вона нікому не дає зна­ти про свої страждання, про свою тугу за рідним краєм. Вона сміється та спі­ває, жартує з усіма. Сміх, співи та жарти стають головними її ліками він апатії та суму. Вона переживає і це випробування. Султан помічає в ній не лише кра­су, а й силу, освіченість, розум. Спрага до знань допомагає Роксолані постійно розвиватися розумово та духовно: вона не розважається, як інші жінки в гаремі, а займається самоосвітою, бо бачить у книжках у книгарні султана справжню скарбницю мудрості, знань та цікавих відомостей. Вона вивчає іноземні мови, її гострий розум спрямовується не лише на книжки, а й на життя, що її оточує.

Вона здатна розуміти людей, їхні думки та почуття, бо хоч як не загартовувала доля вдачу Роксолани, втім її щире чуйне серце залишалося з нею.

Роксолана стає султаншею. Вона досягла цього сама, причому не тільки і не стільки красою зовнішньою, скільки красою душі, силою особистості, своїм розумом та рішучістю. Природно, що успіх Роксолани породжує багато воро­гів, які заздрять їй, плетуть інтриги та розпускають плітки. Проте Роксолана не боїться цього, вона дивиться у вічі перепонам на своєму шляху та усім нечес­ним недоброзичливим людям, дивиться щиро та сміливо, бо вона не втратила своєї гідності, чистого сумління й щирого серця. Будучи султаншею, Роксолана намагається зробити щось для свого народу: вона виділяє кошти для побудови церкви у рідному Рогатині, будує мечеть та лікарню у Стамбулі. Проте вона не жадає влади чи слави, роблячи це лише з бажання допомогти людям. Роксола­на здобуває повагу і серед турецького населення. Зараз у Стамбулі існує район, названий її ім’ям.

Я вважаю, що Роксолана гідна поваги та захоплення. У сучасному житті з’яв­ляється дедалі більше жінок, що мають високий соціальний статус. Така тенден­ція є, безумовно, правильною, було б дуже добре, якщо б усі вони були так само освіченими, чесними та сильними, якою була Роксолана. Хоча такої твердості характеру і водночас душевної щирості та чистоти можна побажати і багатьом чоловікам сучасності.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 83 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz