ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

«Народе мій, до тебе я ще верну...» (жипя і доля Василя Стуса)

Літературний процес XX століття є надзвичайно складним та суперечливим, але саме XX століття дало українській літературі непересічні таланти, які були не лише обдарованими митцями, а й сильними особистостями, мужніми та не­скоримими, вони назавше залишаються в історії, у пам’яті сучасників та на­щадків.

Дві хвилі літературного процесу XX сторіччя викликають справжнє захо­плення як художньо довершеними творами, так і самими митцями: це так зва­не «розстріляне Відродження» 30-х років та шістдесятники. Обидві плеяди геніїв зазнали жорстоких репресій та знущань цензури. До поетів-шістдесятників на­лежать відомі усім постаті, лише деяких з них оминула трагічна доля...

Василь Стус народився 1938 року на Вінниччині, закінчив Донецький педа­гогічний інститут, відслуживши в армії, вступає до аспірантури Інституту літе­ратури ім. Т. Г. Шевченка. Наприкінці 50-х років у періодичних виданнях по­чинають публікуватися перші поетичні твори молодого письменника, які одразу привертають до себе увагу. На жаль, увагу не лише творчої мислячої інтеліген­ції, а й деяких держслужб тодішнього Радянського Союзу. У творах В. Стуса, незалежно від тематики, підтекстом проглядають ідейні переконання поета: він прагне волі, палко та нескоримо, бо без неї не може жити, так само, як прагну­ла її за часів тоталітарного режиму вся українська література. Крізь рядки поезій Стуса проглядає надзвичайно сильна особистість, незламний характер та пильне сумління, нездатне до компромісів. Уся ця мужність В. Стуса виявиться у його реальних вчинках протягом багатьох років тяжких випробувань, яких випаде не мало на долю письменника.

1965 року Василя Стуса виключають з аспірантури, припиняється друкуван­ня його творів. Усе це відбувається через його прямий протест проти численних арештів у лавах українських письменників. 1972 року поета заарештовують та відправляють у заслання, яке він відбуватиме аж до 1979 року в жахливих умо­вах у Мордовії та на Колимі. Того ж 1979 року Стуса знов заарештують та від­правлять політв’язнем на Урал, звідки геніальний український поет вже не по­вернеться. В. Стус помер 1985 року у таборі.

протягом тяжких років заслання В. Стус продовжує свою літературну діяль­ність. Його твори змінюються, бо змінюється характер поета — він стає силь­нішим, ще більш мужнім та незламним, проте у жодному разі не змінюються ідейні переконання митця. Навіть у обмін на волю, яку пропонували йому тю­ремники, Стус відмовляється зректися своїх поглядів, він мужньо переносить усі випробування, що посилає йому доля, створюючи поезії, які назавше увійдуть в історію української літератури. Звертаючись подумки до рідної землі, до своєї родини, яка залишилася далеко, поет черпає сили жити та боротися саме у лю­бові до України, до рідних, до свого народу. У роки заслання В. Стус створює поезії «На колимськім морозі калина...», «Сто років, як сконала Січ...», «Весь обшир мій — чотири на чотири...». Збірки віршів Стуса виходять за межами України. Остання збірка поетичних творів, написаних протягом останніх років життя в ув’язненні, так і залишилася в архівах радянського КДБ і, найімовірні­ше, була знищена. Принаймні, все, що відомо про останню збірку Василя Сту­са, — це аж надто символічна назва «Птах душі». Особисто мені дуже прикро, що безцінні твори В. Стуса назавше загублені для української літератури, для прийдешніх поколінь, а ще більш прикро, що волелюбного та сильного птаха душі Василя Стуса було так надовго зачинено у клітці — спочатку у клітці «офі­ційної ідеології» та постійних заборон думати, писати, працювати, а потім вже й у реальній клітці — «чотири на чотири» — зачинено і, зрештою, повільно за­катовано в ній...Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 105 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz