ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Антична (давньогрецька і давньоримська) література - першооснова європейських літератур

Прояв античної культури в сучасному житті. (У сучасному житті ми часто стикаємось із збереженою античною культурою: в музеях, у художній літе­ратурі, архітектурі. Це боги і герої: всемогутній Зевс, його ревнива дружина Гера, войовничий Арес (Марс) і швидконогий Гермес (Меркурій), богиня перемоги Піка і похмурий Аїд. Вони стали символами певних рис характерів людей, почесними призами в конкурсах, їхні імена звучать у назвах установ, використовуються в рекламних цілях.)

Подпись: II.Що ми вкладаємо в поняття «антична культура»? (Слово «античний» в пере­кладі з латинської означає «стародавній». Поняття «антична культура» поєд­нує в собі історію і культуру стародавніх Риму і Греції з VIII століття до н. е. по V століття н. е. В образах і сюжетах античної культури людяність була під-

несена на вищий ступінь досконалості, а сама людина стала мірою всіх ре­чей. В епоху античності склалися основні жанри літератури, які згодом роз­винулися в усіх європейських літературах.)

I.         Міфологія — основа античної культури. Основні цикли давньогрецьких мі­фів. (Антична культура виросла з міфології. Практично все античне мисте­цтво — література, скульптура, архітектура — це відтворення міфологічних тем, образів, сюжетів. Найвідоміші цикли міфів: троянський, який розпо­відає про Трою і героїв Троянської війни; фіванський (про трагічну долю фіванського царя Едипа і його дочки Антігони; а також цикл міфів про ар­гонавтів, який розповідає про подорож до Колхіди за золотим руном, про любов Ясона і Медєї.)

II.       Чим привертає нас античне мистецтво? (В античному мистецтві нас вражає і захоплює первозданна цілісність людини, її наївність і мудрість, її свобода, органічне єднання зі світом, гармонія форм і виразність характерів.)

III.     В. Г. Бєлінський про значення античної культури. (Бєлінський, прочитавши «Життєписи давньогрецького історика Плутарха», писав: «На ґрунті Греції і Риму виросло новітнє людство... Привабливий світ старовини. В його жит­ті — зерно всього великого, благородного, доблесного, тому що основа його життя — гордість особистості, недоторканність людської гідності».)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 123 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz