ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Образ Одіссея (за поемою Гомера «Одіссея»)

Муза, скажи мне о том

многоопьтном муже, которьш, Странствуя долго со дня, как святой Иллион им разрушен,

Многих людей города посетил и обьічаи еидел,

Много и сердцем скорбел на морях, о спасенье заботясь Жизни сеоей и еозерате в отчизну сопутникое.

Гомер. «Одіссея»

I.       «Одіссея» Гомера — казково-пригодницька епопея про людину і її можливос­ті. (В «Одіссеї» розповідь про події часів Троянської війни витіснено розпо­віддю про людину. Поема присвячена одному з учасників битви — Одіссею, що повертається на батьківщину. Його випробування і пригоди складають зміст другої книги гомерівського епосу. «Великомудрий муж, сповнений під­ступів різних і мудрих порад», десять років добирається до рідної домівки, що на острові Ітака.)

II.     Зміна уявлень про людину в «Одіссеї». (В «Одіссеї», на відміну від «Іліади», боги перестають управляти вчинками людей, втручатися в їхнє життя. Тому і люди тут зображені інакше: вони сильні, дієві, упевнені в своїх можливос­тях. Одіссею упродовж його довгого і важкого шляху доведеться зіткнутися з могутніми силами природи, з чарами міфічних істот і навіть змагатися з бо­гами. Лише Афіна йому допомагатиме.)

ПІ. «Великомудрий муж» Одіссей:

1)    незалежний характер Одіссея;

2)    хитрість і спритність героя;

3)    відданість батьківщині і товаришам;

4)     стійкість і терпіння мандрівника;

5)     Одіссей — володар своєї долі.

(Характер Одіссея розкривається перед читачами в його діях і вчинках. Гомер називає його «хитромудрим», показуючи як Одіссей долає пере­шкоду за перешкодою. Любов до батьківщини, сім’ї, до співвітчизників додають Одіссею сили, коли, здавалося б, виходу немає. Стійкість і тер­піння допомагають йому протистояти всемогутньому Посейдону, розгні­ваному Еолу, людоїдам-лестригонам і чарам Цирцеї. Одіссей побував на­віть у царстві мертвих. Але і звідти він повертається і знову споряджає корабель, щоб продовжити свій шлях.)

IV.     Повернення Одіссея. (Як «великодосвідчений муж», Одіссей, що досяг наре­шті берегів Ітаки, не поспішає до рідного будинку. Спочатку він дізнається про те, що там відбувається і продумує помсту зухвалим нареченим Пенело- пи. Він повертає свій дім і сім’ю не просто по праву господаря. Одіссей — найсильніший у стрільбі з лука. Лише йому було під силу натягнути тятиву і пробити одразу дванадцять кілець. Покінчивши з ворогами, Одіссей святкує своє повернення. Афіна допомагає Одіссею примиритися з родичами убитих, і на Ітаці запанував мир і злагода.)

V.       Гімн розуму людини. (Образ Одіссея багатогранний. Ми бачили в ньому во­їна, мореплавця, мандрівника, батька і чоловіка, господаря і патріота. Всі його вчинки і пригоди переконують нас у неймовірній силі розуму людини і величезних його можливостях.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 200 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz