ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Овідій - співець любові й гармонії

Все, что ти ищешь, — умреш, мне же еечная слава мерцает, Чтобьі наееки еезде песнь роздавалась моя.

Овидий. «Поззия бессмертна»

I.      З дитинства «таємно вабила до себе муза». (Овідій народився в 43 р. в м. Сульмоні і належав до старовинного роду «вершників». Батько мріяв, щоб син став впливовою державною особою, віддав його в ораторську школу. Але, як згадує сам поет в своїй автобіографії, йому «з дитинства служити не­божителям більше хотілося», його «таємно вабила до себе муза».)

II.     Перші твори Овідія. (Перші твори Овідія — збірки любовних елегій і віршо­ваних послань міфічних героїнь своїм коханим — «Геро’іди». В жанрі еле­гій Овідій розвиває поетичні традиції своїх попередників — Горація, Тібула і Проперція. При цьому він вніс в елегію нову, невідому до нього тональ­ність — іронію, додав елегії риторичного забарвлення і блиску дотепності. Почуття закоханих, на думку поета, найглибші і найщиріші. Тому велика слава поетові, який оспівав любов.)

1.     Переклад творів Овідія А. Фетом.

2.     Овідій «Печальні елегії».

III.     «Пісні кохання» Овідія. (Минуть століття, і Овідія назвуть співаком любові. У своїх ранніх «Піснях кохання» він виступає як найяскравіший представник римської любовної елегії. Оспівуючи кохану жінку, Овідій легко і грайливо урізноманітнює загальні мотиви любовної лірики, він оспівує радощі життя, красу і гармонію стосунків закоханих. Порівнюючи любов і військову службу в однойменній елегії, він віддає перевагу закоханим.

Самі лише назви книг римського поета свідчать про те, як багато місця в його творчості займала любов: «Мистецтво любові», «Наука про любов», «Ліки від любові».)

IV.     Тема любові і гармонії в «Метаморфозах» Овідія. (Серед 250 сюжетів, зі­браних у цій книзі, тема любові посідає значне місце. Любов у Овідія часто спричиняє чудові перетворення. Історії, розказані поетом, поетичні і різно­манітні, як саме кохання. В основі історії про чергове перетворення може лежати бажання врятуватися від любовних переслідувань, як в історії про пе­ретворення Дафни в лаврове дерево, або позбавлення від нестерпних страж­дань у коханні, як в історії про Нарциса: «Сам він собою уражений, над во­дою застигнув нерухомий».

Справжнім гімном любові стала історія Філемона і Бавкиди, що прожили весь вік у любові й злагоді. З усіх земних благ вони вибрали лише одне: «Час нехай сам понесе нас обох». І тепер «мешканець Кіприди два вам покаже стовбура, що від єдиного кореня виросли». Це Філемон і Бавкида, які, став­ши деревом, як і раніше линули один до одного гілками.)

V.       Вигнання Овідія. («Наука любові», викладена Овідієм сучасникам, дорого коштувала поету. Він був вигнаний імператором Августом з Риму і 18 років провів на чужині. Тут він пише «Скорботні вірші», якими так захоплювався Пушкін.)

VI.     Значення творчості Овідія для європейської літератури. (Високу обдарова­ність Овідія визнавали ще античні критики. Він був майстром легкої фор­ми, «відмінним лікарем» закоханих, справжнім співаком любові. Він навчив мови кохання середньовічну Європу. За сюжетами Овідія створювалися ба- лети, опери, новели. Він сам став легендою.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 253 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz