ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Ахілл і Гектор (за поемою Гомера «Іліада»)

Сюжет «Іліади» й «Одіссеї» узятий з циклу міфів про Троянську війну, яка тривала десять років і закінчилася зруйнуванням і спаленням Трої. Похід гре­ків на Трою є, ймовірно, історичним фактом, що мав місце в ХНІ або XII ст. до н. е. Оповідь про троянський похід передавалася з покоління в покоління, змі­нювалась і розповсюджувалася в різних варіантах, доки не дістала літературно­го закріплення в епосі Гомера. Його «Іліада» розповідає про події десятого року війни під Троєю, які завершилися смертю Гектора. Гомер не описує ні початку війни, ні її наслідків. Мабуть, автор виходив з того, що все це вже відомо слуха­чу, так само, як відомі основні дійові особи: і боги, і смертні люди.

Поема розповідає лише про один епізод, у межах якого сконцентрований ве­личезний матеріал — гнів Ахілла, що спалахнув через сварку з предводителем греків Агамемноном. Ахілл і Гектор, незважаючи на велику кількість персона­жів, є головними дійовими особами.

У першому ж вірші поеми співак звертається до Музи, богині співу:

Гнев, богиня, воспой Ахиллеса, Пелеева сьіна.

Ахілл, або Ахіллес, син фессалійського царя Пелея і морської богині Фетіди. Найхоробріший ахейський витязь «коротковічний», йому судилася велика слава і раптова смерть. Ахілл зображений настільки могутнім, що Троя не сміє вийти з міста, доки він бере участь у війні; варто лиш йому з’явитися, як інші герої стають непотрібними. Лише бездіяльність Ахіллеса, спричинена його образою на Агамемнона, дозволяє Гомеру розгорнути бій і показати всю велич грецьких і троянських витязів.

Образ Ахілла цікавий і непростий. Він запальний, образливий, самолюбний і мстивий. Після загибелі Патрокла Ахілл приголомшений, і гнів його змінюєть­ся жаданням помсти. Не маючи зброї, він неозброєний виходить на поле бою і лише криком відгонить троянців від тіла Патрокла. Ахілл вкриває поле тілами ворогів, але головний поєдинок гце попереду — бій з Гектором.

Гектор — мудрий і розсудливий цар Трої. Він знає про приреченість міста:

Будет некогда день, и погибнет священная Троя,

С нею погибнет Приам и народ копьеносца Приама.

Але він непохитний у своїй рішучості захищати приречене місто. Так він ро­зуміє свій обов’язок, покладений на нього народом:

Стьід мне пред каждьім троянцем и длинноодеждой Троянкой,

Если, как робкий, останусь я здесь, удаляясь от боя.

Зворушливо попрощавшись із дружиною і сином, Гектор вирушає на поле бою. У розпал битви боги залишають героїв самих. Троянці теж сховалися за сті­нами міста. Батько і мати Гектора з вершини троянської стіни намагаються пе­реконати сина повернутися, але Гектор воліє битися із супротивником. Страш­ний і грізний Ахіллес наближається до Гектора:

...вокруг его медь ослепительньїм солнцем сияла,

Будто огонь пьілающий, будто всходящее солнце.

Гектор — не бог, він смертна людина. І страх змушує його тікати. Ахілл пе­реслідує Гектора.

Сильньїй бежал впереди, но преследовал много сильнейший.

Бурно несясь; не о жертве они, не о коже воловой

Спорились бегом: обьічная мзда то ногам богоборцев;

Нет, об жизни ристалися Гектора, конника Трой.

Усі боги дивилися на них. Саме вони, а не особиста доблесть героїв вирішу­ють долю поєдинку. Афіна допомагає ^іллу, і Гектор гине. Ахілл помстився. А Троя, оплакавши героя, насипає високий могильний пагорб. На цьому Гомер закінчує свою героїчну епопею.

Скоро сердце людей насьіщается в битве убийством, —

пише Гомер. Прославляючи героїзм воїнів, він засуджує війну і жорстокість, оплакує загибель своїх героїв і їх безневинних жертв.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 380 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz