ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Чим цікавий образ Прометея? (За твором Есхіла «Прометей закутий»)

Чим цікавий образ Прометея? Есхіл і його продовжувачі, Софокл і Еврипід, поклали початок традиції, що ставить жанр трагедії на чолі всіх літературних жанрів. Чи виправдано це? Мабуть, так, бо сама дійсність трагічна: напіе жит­тя є короткою миттю між народженням і смертю. Філософ Н. А. Бердяєв писав: «Буття є трагедією, в якій всі акти не йдуть один за одним у часі, а ідеально пе­ребувають в абсолютній дійсності». Мабуть, тому в усі віки особливого визна­ння удостоювалися герої-борці, здатні на подвиг і самопожертву в ім’я людей. Одним із перпіих захисників і помічників людства став Прометей.

В основі трагедії Есхіла «Прометей прикутий» лежить міф про Титана, бога старпіого покоління, який повстав проти Зевса, викрав небесний вогонь і при­ніс його людям, щоб полегпіити їхнє життя і зробити їх сильніпіими в боротьбі з богами і стихіями.

На основі міфу Есхіл створив своєрідний художній образ — трагічний, по­етичний і невичерпний у своїй ідейній насиченості.

Ім’я прометея буквально означає «той, що думає наперед», тобто бачить майбутнє. Але герой Есхіла не липіе бачить майбутнє, а й творить його. Він — великий творець культури людства. Про свої діяння він з гордістю віщає:

Ведь я их сделал, прежде неразумньїх,

Разумньїми и мьіслить научил.

Він навчив людей ремесел і різних наук, мореплавання і лікування, наділив здібністю до творчості.

...Я показал

Восходьі и закатьі звезд небесньїх,

Я научил их первой из наук —

Науке числ и грамоте; я дал им Творческую память, Матерь муз,

И первьій я поработил ярму Животньїх диких...

Будучи провидцем, Прометей знав, які страшні муки чекають на нього за любов до людей, за співчуття до них. Усвідомивши відповідальність за долю лю­дей, Прометей свідомо йде на самопожертву, виявляючи при цьому титанічну стійкість.

прометей не лише людинолюб, він ще й борець проти тиранів, в образі Ти­тана-борця виявилися волелюбні тенденції суспільної свідомості сучасної Есхілу Греції, громадянські позиції самого драматурга. Прометей упевнений, що будь- яка тиранія не вічна, і Зевсу «своєї не уникнути долі».

Герой Есхіла цікавий також і тим, що в ньому поєдналися риси бога і лю­дини. З одного боку, він творець людства, творець нашої духовної і матеріаль­ної культури. І разом з тим йому не байдужі людські пристрасті, помилки, слаб­кості. Як бог, він знає майбутнє, своє і Зевса, але в страшну для себе хвилину розгублюється. Прометей безстрашний, але йому буває страшно. «Страхає мене все, що підходить», — зізнається він, коли чує далекий шум, що наближається до кручі. Завдяки людським рисам, божественний персонаж стає ближчим до простих смертних.

Образ Прометея вже декілька тисячоліть живе серед людей. Він близький мислителям різних епох і народів. Образ гордого титана, що дав людям вогонь і надію, надихав українських майстрів поетичного слова. Це Гарас Шевченко і Леся Українка, Іван Франко і Максим Рильський, Андрій Малишко та інші. Ми сьогодні не перестаємо дивуватися геніальному Есхілу, який, розкривши трагіч­ні долі народів землі, залишив людству надію і віру в свою гідну долю.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 221 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz