ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

«Метаморфози» Публія Овідія Назона

Моє знайомство з «Метаморфозами» Овідія почалося не з книги, а з розпові­ді, красивої і сумної. Ще в початковій школі вчителька розповідала нам про по­ходження назв квіток. Ще й досі пам’ятаю в її руках ніжно-жовту квітку нарци­са з вічно схиленою голівкою. Її схожість на прекрасного юнака, що милувався своїм відображенням, видалася такою живою і переконливою, що не повірити в неї було неможливо. Голос вчительки зачаровував, манив в інший світ, сповне­ний чудес, таємниць, перетворень.

Пізніше з’явилася книга, сама назва якої і ім’я автора звучали незрозуміло і загадково. Проте історїї чудових перетворень, описані в ній, виявилися яскрави­ми і дуже живими і переконливими, легко запам’ятовувалися.

У «Метаморфозах» Овідій використовував епізоди з міфів і легенд, об’єднав­ши їх в зв’язне оповідання про перетворення героїв, починаючи від створення світу і закінчуючи чудовим перетворенням Юлія Цезаря в зірку. Читаючи «Ме­таморфози» мимовільно переймаєшся загальною ідеєю книги: вічна зміна — це вічне життя, в якому ніщо не зникає безслідно. «Не загине ніщо — повірте! — у великому всесвіті, урізноманітнюється все, оновлює свій вигляд... бо все пере­носиться вічно туди і сюди; але сума всього — стала».

Описуючи «Чотири століття» людства, Овідій фактично описує боротьбу гар­монії з хаосом. І тут міф і казка поступаються місцем філософським роздумам поета про життя. З настанням «залізної епохи» прокинулися гірші людські на­хили:

Стьід убежал, и правда, и верность,

И на их место тотчас появились обманьї, коварство;

Козни, насилье пришло и проклятая страсть к обладанью.

Останньою залишила землю, «вологу від крові», богиня справедливості Астрея. Світ занурився в хаос воєн, грабіжництва, загальної ненависті. Що може протиставити цьому людина? Де вихід із темряви?

Розповідаючи про різні перетворення, Овідій намагається переконати людей в тому, що ніщо не минає безслідно: добро і зло, любов і ненависть залиша­ють слід на землі: у квітках і деревах, у назвах морів і річок, у легендах і казках. Прагнення до оновлення, до краси і гармонії має упорядкувати хаос і знову на­близити людство до «золотої епохи», коли

Не бьіло пілемов, мечей; упражнений военньїх не зная,

Сладкий вкушали покой безопасно живущие люди.

Історїї про чудове перетворення благочестивих Філемона і Бавьсиди, про тра­гічну долю гордого Ікара, про велику силу любові і таланту Пігмалеона змушу­ють замислитись над цінностями, що вічно живуть в людях: над любов’ю, мис­тецтвом, свободою і волею.

Так я поступово осягав світ чудових перетворень Овідія: від красивої каз­ки до мудрих законів буття, до серйозних філософських роздумів про життя, я впевнений, що не раз ще повернуся до цієї прекрасної книги, і вона порадує мене новими відкриттями і знову зачарує своєю поетичною красою.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 160 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz