ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Своєрідність поезії трубадурів

Он на битву пошел, син
певца молодой,

Опоясай отцовским мечом.

Его арфа висит у него за спиной, Его взорьі пьілают огнем.

Томас Мур. «Сьін менестреля»

I.      Рицарська література XII століття — єднання військової доблесті і підне­сених почуттів. (У XII столітті, коли остаточно встановлюється феодальна ієрархія, лицарство укріплює не тільки своє соціальне положення, а й під­носиться культурно. Під час хрестових походів лицарі знайомилися зі склад­нішою і тоншою культурою Сходу, з цілим світом нових понять. Поступо­во змінюються уявлення про лицарський ідеал. Тепер він має бути не лише сміливим, вірним і щедрим, а й чемним, витонченим, уміти тонко відчувати, складати вірші, залицятися до пані. Тонким смаком і світською ученістю ли­царство утверджує свою перевагу над багатими городянами.)

II.     Жанрова і тематична своєрідність лицарської поезії. (В Провансі при дворах феодальних сеньйорів уперше з’являється нова, куртуазна поезія світської лицарської культури з особливою тематикою, жанрами і стилями.

Нова лицарська культура вимагала від феодальної знаті вишуканої, чем­ної поведінки, вихованості і вміння служити «прекрасним дамам». Культ дами посідає центральне місце у творчості провансальських поетів-труба- дурів, хоча як і раніше залишаються актуальними і теми військової доблес­ті, подвигів, політична і особиста тематика. Саме слово «трубадур» похо­дить від французького дієслова ІгоЬаг — відшукувати, знаходити, складати вірші. Основні жанри поезії трубадурів — канцона, сирвента, плач, альба, балада та ін. Рукописи зберегли імена сорока найзнаменитіших трубадурів. Це Маркабрюн, Бернард де Вентадорн, Джауфре Рюдель, Бертран де Борн, Пейре Відаль.)

ПІ. Лірика Джауфре Рюделя. (Джауфре Рюдель — князь Байї, лицар, трубадур. За переказами, Рюдель був закоханий у графиню Тріполійську лише за її описом і склав на її честь багато пісень. «Любов на відстані» — одна з улю­блених тем трубадурів. Саме таке почуття оспівує Рюдель у канцоні «Мені під час травневих днів...»

Я щастя у душі зустрів В моїм коханні віддалік.

Немає в світі кращих днів Ні поблизу, ні віддалік!

Колі б я лиш надію мав,

У царство маврів я б помчав Обдертий весь, в самотині.*

Як істинний лицар, Рюдель вирушає в далеку подорож за своєю мрією, «у царство маврів». Дорогою він захворів і помер на руках своєї коханої. А вона постриглася в черниці.

Образ трубадура Рюделя і його фантастичну «любов на відстані» оспівали ба­гато європейських поетів, наприклад Гайне, Уланд, Кардуччі, Ростан.

Господь не раз людей жалів.

Святе кохання віддалік!

Та поки що я весь змарнів, —

Про неї мрію віддалік.)

IV.     Аналіз поезії Бертрана де Борна. (Бертран де Борн — небагатий барон, войов­ничий лицар-феодал, учасник воєн. Розчарувавшись в любові до своїх дам, склав знамениту канцону про «доладну пані», що втілила в собі риси різних жінок. Але найбільшу популярність поету принесли «Плач на смерть молодого принца» і його сирвенти, котрі оспівують ідеали войовничого лицаря.

До серця рицар тієї мені.

Що першим кинувшись у бій.

Летить безстрашно на коні.

Запалює загін весь свій Відвагою п’янкою.

Ось бій шалений закипів,

І мчить боєць серед полів.

Рискує головою...

у сирвенті автор утверджує своє уявлення про життя:

Приємно бачить між мерців Шмати подертих прапорів.

Барони! Жить війною Нам краще, ніж на схилі днів Закладом селищ і ланів.)

V.       Майстерність трубадурів. (Трубадури високо цінували літературну майстер­ність. Вони ретельно шліфували свої твори, піклувалися про їх красу і ме­лодійність. Трубадури ввели риму в широкий літературний ужиток. Мова лицарської поезії прагне бути чистою і ясною, образи — витонченими. Джа- уфре Рюдель писав: «Коли соловей на гілці модулює, пом’якшує, згладжує, прикрашає свою ніжну пісню, треба, щоб і я прикрасив мою».)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 153 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz