ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Образ поета у «Божественній комедії» Дайте

I.      Видатний італієць, яким пишається весь світ. (Дайте — славнозвісний флорен­тієць, що брав активну участь у політичній боротьбі за незалежність Флоренції. Роками вигнання і самотності він заплатив за свої переконання. Він мріяв про відновлення слави і могутності Стародавнього Риму, про розумне поєднання світської і духовної влади. Але його мріям не судилося здійснитися за життя.)

II.     «Божественна комедія» — вагомий внесок Дайте в скарбницю світової літе­ратури. (Без цього твору важко зрозуміти багато процесів, які відбувалися в європейській культурі. Поема дає широку картину середньовічних уявлень

Переклад Марини Лущенко.

про світ, у ній відобразився дух цілого народу, його знання і вірування, пое­тичне і релігійне життя Італії. Водночас на сторінках «Божественної комедії» ми знайдемо всеосяжний образ людської душі, її пристрастей і драматичних випробувань.)

III.     Новаторство Дайте в зображенні потойбічного світу. (Дайте, на відміну від своїх попередників, не є переляканим і приголомшеним спостерігачем. По­дорожуючи потойбічним світом, він бере на себе сміливість вирішувати пи­тання про гідних і негідних, про грішників і праведників; розправляється зі своїми супротивниками і звеличує до «ангельських кіл» Раю своїх друзів і прихильників. Дайте — один із героїв поеми, який «земную жизнь пройдя до половиньї, вдруг очутился в сумрачном лесу». Разом з іншими персонажами він іде шляхом очищення і покаяння.)

IV.     Гуманізм Дайте. (Зустрічаючись з грішниками. Дайте виявляє до них різні почуття: співчуття, схиляння перед душевною величчю, шанобливість, не­нависть або презирство. Він заперечує смирення і покірність, які вважали вищою чеснотою. Він боронить право на свободу, тому що сам себе вважає вільною людиною. Це робить його провісником епохи Відродження.)

V Значення творчості Дайте. (Інтерес різних народів до творчості італійсько­го поета і мислителя такий великий, що англійський мистецтвознавець Дж. Рескін назвав Дайте «центральною людиною світу». Він один із най­більших учителів людства, які дають ідеї, образи, сюжети, стилі всім мис­тецтвам, тому що його поема сходить «до надр розуму людства».)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 155 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz