ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Роланд - ідеал воїна-лицаря (за поемою «Пісня про Роланда»)

«Пісня про Роланда» — одна з найчудовіших пам’яток стародавньої народної поетичної творчості Західної Європи. Вона була складена багато століть тому, приблизно на межі XI і XII століть.

Ця прекрасна оповідь оспівує напівказкову війну франків з маврами — сара­цинами. В основі цього поетичного переказу лежить реальна подія — ар’єргард­ний бій франків з горцями-басками, в якому ар’єргард франків зазнав жорстокої поразки. У цій битві брали участь багато історичних осіб, окрім короля Карла Великого. Так «вчені» поети середньовіччя згадують Еггіхарда і Ансельма — зна­тних людей, що загинули в бою біля Ронсельванської ущелини. Але народна пам’ять зробила героєм поеми відважного лицаря Роланда.

Чим міг привернути увагу розповідачів і слухачів молодий племінник Карла Великого? В чому секрет його популярності серед народу?

Я вважаю, що саме в характері і вчинках Роланда найяскравіше втілило­ся уявлення народу про істинного воїна-лицаря: хороброго і чесного, віддано­го вітчизні до останньої хвилини життя, нещадного до ворогів і безкорисливого в дружбі, ніжного в любові до своєї прекрасної Альде.

Роланд очолив двадцятитисячний ар’єргардний загін і мав забезпечити відхід основних військ Карла від Сарагоси:

И вот в своем панцире чудесном,

В золотом сверкающем шлеме.

Щит расписан райскими цветами,

Дюрендаль при бедре блистает, —

На вершину Роланд вьіходит.

Роланд не знає про підступну зраду Ганелона і про те, що «довкруги потай­ними стежками на конях язичники скачуть». Роланд мужньо стає до бою з не­рівними силами супротивника. Друг Роланда Олівер «бачить велике полчище сарацинів» і звертається до Роланда:

Друг Роланд, вьі в свой рог затрубите,

Карл усльїпіит и с войском вернется.

Але уявлення про військову честь не дозволяють Роланду покликати на до­помогу. Він бачить свій обов’язок в тому, щоб дати можливість основним вій­ськам повернутися на батьківщину, щоб виконати з честю доручену йому спра­ву, навіть ціною життя цілого загону.

...Родне не оставлю Ни насмешек, ни укоризньї.

Мне не будет перед родиной стьідно!

Тричі волав Олівер до Роланда. «Але Роландові чужий розум не потрібен». Він гордий і самовпевнений. Але дивлячись, як б’ється Роланд з ворогами, його соратники ні в чому не можуть дорікнути йому.

Кто бьі глянул, как Роланд рубит.

Как он страшньїм Дюрендалем валит Одного мертвеца и другого!

Весь в крови он — и панцирь и руки,

Добрьій конь его окровавлен.

Оливер от него не отстанет.

А Турпин им кричит: «Бьемся лихо!»

Монжуа! С нами Карлово знамя!

«Немов леви билися французи, але нині втрати їх великі». Оплакав Роланд Олівера відважного. Помер на Кардовій службі «хоробрий воїн Турпін, відваж­ний рубака». Лише перед смертю засурмив Роланд в Оліфант, закликаючи Кар- ла до помсти сарацинам. Нічого не залишив ворогам Роланд. Помираючи, він накрив своїм тілом дорогі святині — меч Дюрендаль і ріг Оліфант — і впав об­личчям до царства сарацинів, щоб побачив Карл сивобородий,

Что погиб его славньїй рьіцарь Победителем на поле брани.

У своїй передсмертній молитві Роланд згадує все, що було йому дорогим у житті: «свої милі французькі землі, вірних товаришів франків, Шарменаля, бать­ка і годувальника, свої люті славні битви».

Понад тисячу років живе пам’ять про Роланда. Проста і яскрава розповідь про відважного воїна зворушує своєю суворою, величною і простодушною му­дрістю. По всій Європі на різних мовах поширилися оповіді про Роланда, про нього співалися народні пісні, складали романси. Так народи різних країн ви­ражали своє ставлення до мужності, доблесті, вірності і патріотизму, втіленому в образі легендарного воїна-лицаря.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 309 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz