ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Історична правда та вимисел у поемі «Пісня про Роланда»

Французьку «Пісню про Роланда» можна порівняти із «Словом о полку Іго­ревім». Подібно до «Слова...», «Пісня про Роланда» є воєнною повістю. Також ця поема близька до героїчного епосу. Але «Слово...» створив сучасник описа­них подій і, можливо, навіть учасник походу князя Ігоря. А між подіями у Рон- сенвальській ущелині і поемою про них пролягли три століття. Тому в «Пісні...» багато історичних недоречностей.

Те, що було насправді, ми знаємо з творів Ейнхарда — історіографа і су­часника Карла Великого. А було ось що. 778 року у Піренеях християни баски вщент розбили ар’єргард армії франкського короля Карла Великого, яка відсту­пала з Іспанії. Ця невдача була прикрою, але не такою вже й значною. Та під час цієї битви загинув командир ар’єргарду граф Роланд.

Найдавніпіа редакція поеми датується 1170 роком. Автор твору дещо змінив історичні події. Битву він переніс до X—XII століть, а християн-басків замінив на маврів. Незначна сутичка перетворилася на грандіозну битву франків із «не­вірними» і мало не вирішила долю всього християнського світу.

У поемі тісно переплелися три ідеї, або ж головні думки. Перша така ідея — захист рідної землі від зазіхань арабських завойовників. У поемі автор прослав­ляє васальну вірність сюзерену, він також передає мрію християн про повну пе­ремогу над іновірцями.

Сюжет «Пісні про Роланда» — це історія загибелі Роланда, небожа короля. Роланда зрадив вітчим Ганелон, а вбили маври. За це Карл Великий жорстоко помстився «невірним» та зраднику.

А події в поемі розгортаються ось як. Після розгрому маврів король Карл ви­рішує, продовжити війну до повного знищення чи запропонувати королю мав­рів Марсилію мир. Умовою миру були залежність маврів від Карла і перехід їх у християнство. Роланд хоче поїхати на переговори, але всім відома його не­стримна вдача. Тоді Роланд висуває кандидатуру вітчима, якого поважає за ро­зум і витримку. Ганелон вбачає у цьому підступ і вирішує віддати пасинка на милість ворогів, бо він знає, що через гордість та нестримність Роланд зазнає поразки. Так і сталося: через ці якості графа з 20 000 французів залишилося лише 60. І тільки тоді Роланд сурмить у свій ріг: загиблих треба поховати у свя­тій землі, «проливши сльози жалощів і туги». Все заздалегідь придумав Ганелон і виявив неабияку відвагу, коли поставив перед Марсилієм принизливо жорсто­кий ультиматум і спрямував гнів мавра на Роланда.

Не відчуває страху Ганелон і перед королівським судом: за ним феодальне «право», і тільки Тьєрі підтримує обвинувачення. Барони ж мають іншу думку:

Бо ж не під силу жодною ціною Роланда воскресити вам свого.

Тільки перемога Тьєрі у жорстокому двобої робить можливим покарання по­двійного злочинця. Адже Ганелон порушив не тільки васальні, а й родові зако­ни.

Зрадника віддано на страшну страту, а душу найхоробрішого з лицарів при­ймає сам архангел Гаври'їл, посередник між людьми і Всевишнім. Недарма ж Господь, почувши молитву Карла, зупиняє сонце. Ніч не повинна вкрити сво­їми крилами убивць королівського і Божого лицаря від помсти розгніваного і приголомшеного втратою короля.

То хто ж краще розповідає про звитягу і загибель графа Роланда — правди­вий історіограф Ейнхард чи невідомий нам автор поеми, який багато що змінив і додав до справжнього перебігу подій?

Дивно, що поет розповів свою версію подій саме тоді, коли народові Франції треба було відстоювати право на своє існування.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 202 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz