ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Вічне кохання Тристана та Ізольди (за «Романом про Тристана та Ізольду»)

Вже тисячу років живе серед людей історія кохання Тристана і Ізольди. Ще в X столітті існувала легенда про Корнуельського короля Марка, його племінни­ка Тристана та ірландську принцесу Ізольду Білявку. За мотивами легенди було створено декілька середньовічних романів. Найвідоміший — віршовані версії французького поета Беруля і нормандця Тома. 1900 року Жозеф Бедьє зробив спробу відновити сюжетну схему первинної легенди на основі об’єднання всіх існуючих версій. М. Рильський переклав роман Ж. Бедьє українською мовою.

Тристан був вихований, як справжній лицар. Мудрий наставник Горневаль навчив його не липіе вправно битися мечем, стріляти з лука, метати диск і пе­рестрибувати глибокі рови верхи на коні. Він учив його «ненавидіти брехню, допомагати слабкому, дотримувати слова». Перейняв Тристан у свого вчителя і уміння співати і грати на арфі.

Дядько Тристана, король Марк посвятив племінника в лицарі, і Тристан прославив ім’я і рід свій, перемігпіи в поєдинку вбивцю свого батька Рівалена.

Одного разу дві ластівок принесли в світлицю короля Марка жіночу воло­синку, «тонку, як піовкова нитка», і «блискучу, як сонячний луг». Щоб догоди­ти баронам, Марк оголосив, що одружується, якщо вони знайдуть жінку, якій належала ця волосинка.

Тристан вирупіив на пошуки золотоволосої красуні. «Або я помру у пошуках золотоволосої красуні, або привезу її у ваш замок», — сказав він своєму дядьку. Багато перешкод подолав Тристан: він убив Маргомта, переміг у бою страшного дракона, що пожирав дівчат.

Одного не зміг подолати Тристан — раптової любові до Ізольди, яку він знайшов і привіз у замок короля Марка, виконуючи наказ дядька.

Любов Тристана й Ізольди була сильнішою від них самих, сильнішою за саму смерть. Тому що вони, самі того не знаючи, випили чарівний напій, який наві­ки з’єднав їхні серця і в житті, і в смерті. Тристан, як благородний лицар, тяж­ко страждає від усвідомлення того, що він не має права на свою любов, від тієї образи, якої він завдає королю Марку. Але пристрасть до Ізольди сильніша за розсудливість і мораль суспільства.

Дізнавшись про любов Тристана та Ізольди, король Марк, підбурюваний ба­ронами, наказує спалити їх на багатті.

Прості люди співчувають Тристану і своїй королеві. За версією Бедьє добрий сенешаль Дінас допомагає Тристану втекти, а хтось із людей випадково побачив, як Тристан вистрибнув з вікна каплиці, і повідомив Ізольду, що її коханий вря­тувався. Тристан визволяє свою Ізольду, і нерозлучні кохані разом з Горневалем вирушають на пошуки притулку в лісах Моруа.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 188 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz