ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Основні теми рубаї Омара Хайяма

Омар Хайям — видатна особистість середньовічного Сходу, один з най­більших учених свого часу, філософ, математик, астроном, поліглот і поет. Все­світню славу принесли йому невеликі чотиривірші — рубаї. Вони вражають фі­лософською глибиною і лаконічністю форм, сміливістю думок і любов’ю до життя.

Чотиривірші, з’єднані в одну збірку «Рубайят», різноманітні за своєю тема­тикою. Тут є і роздуми про сенс людського життя, про нескінченність пізнання, про справедливість і гідність. Вічні цінності життя, радість і печаль буття роз­криваються в безсмертних віршах Хайяма.

Проникнувши в таємниці філософії, медицини, астрономії, Хайям випере­див свій час у пізнанні різних сторін життя, і проте зізнається в своїх віршах:

Я тільки й знаю, що знання шукаю В найглибші таємниці проникаю.

Я думаю вже сімдесят два роки —

І бачу, що нічого я не знаю.

(Переклав з фарсі Василь Мисик)

Найвищою цінністю в уявленні поета є саме життя, свобода, знання, спілку­вання з мудрецями і природою, з друзями. Оспівуванню любові і простих люд­ських радощів присвячено багато рядків Хайяма:

Боюся, що більше ми не вернемось додому Ні з ким не стрінемось у обширі земному.

Цю мить, що ти прожив, вважай своїм трофеєм!

Бо що нас потім жде, не дано знать нікому.

У коротких і сильних віршах поета звучать сміливі роздуми про несправед­ливий устрій суспільства, мрії про ідеальний світ, заснований на правді і благо­родстві.

Якби творцем я був, я б ці коловоротні Минливі небеса у світові безодні Повернув без жалю й такі створив, щоб завжди Могли сповнятися бажання благородні.

Хайям уміє бачити гіркоту життя, не відмовляючись від її радощів. Він на­сміхається з лицемірів і ханжей, утверджує вільний розвиток духу, відмовляється від поклоніння догмам і авторитетам. Автор рубаї постає у своїх віршах як гу­маніст і правдолюб, життєлюбний скептик і раціоналіст. «Рубайят» — настільна книга на всі часи. Вона утверджує вищі життєві цінності, додає оптимізму, радує своїм досконалим віршем, щедро дарує читачу нестаріючу мудрість Сходу.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 188 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz