ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Картина «Пекла», що вразила мене (за поемою Дайте «Божественна комедія»)

...Тот страдает, вьісшей мукой, Кто радостнне помнит времена В несчастии...

Дайте. «Божественная комедия»

Багато поколінь читачів вважали, що найцікавішою і вражаючою частиною «Божественної комедії» є «Пекло». Чим пояснити те, що не «ангельські», а «ди­явольські» дев’ять кіл описано у Дайте яскравіше і переконливіше? Мої одно­класники дійшли загальної думки про те, що пекло, як не дивно, більшою мі­рою відображає реальне життя, ніж вічні мрії про райське життя. В земному житті Дайте бачив чимало горя і страждання, фізичні і душевні муки не рідкісне явище в людському житті. Тому картини «Пекла» у Дайте виглядають дуже пере­конливо. Читачу легше повірити в існування зловісної пекельні, ніж у «райські кущі», які ніхто ніколи не бачив.

Усі дев’ять кіл пекла описано так детально і переконливо, що здається — ти разом з Дайте і Вергілієм сходиш сходами «к отверженньїм селеньям», «к погиб- шим поколеньям» крізь «вековечньїй стон».

Найяскравішою мені видалася історія Паоло і Франчески, з душами яких автор і Вергілій зустрічаються в другому колі пекла. Це коло мук «для тех, кого земная плоть звала, кто предал предал разум власти вожделенной». Тут «адский ветер, от- дьіха не зная, мчит сонмьі душ среди окрестной мгльї, и мучит их, крутя и истезая».

У другому колі Дайте зустрічає тіні цариці Семіраміди, Клеопатри, Олени, Ахілла, Паріса, Тристана — всіх тих, хто був згублений жаданням насолоди. Ува­гу Дайте привертає пара тіней, що ніжно обнялися, які не покидають один од­ного ні на хвилину. Від них він чує зворушливу історію Франчески та Виміні, яка покохала брата свого чоловіка, Паоло Малатеста. Обоє вони загинули від руки ображеного чоловіка. В зображенні Дайте ця історія виглядає піднесеною картиною любові і страждання, в якій зникли всі банальні деталі. Франческа і Паоло і тут, у пеклі, — такі ж земні істоти, якими були в земному житті. У кри­ках і риданнях вони не перестають переживати своє горе, вони жадають помсти- тися вбивці-чоловіку. Але вони і тут не перестають кохати одне одного.

Дайте ридає, спостерігаючи муку їхніх сердець, і Франческа вдячна поету за співчуття. Душа читача, що пізнала сердечні бурі, теж сповнюється співчуттям. Водночас в цій суєті, на відміну від інших картин пекла, є якесь невидиме світ­ло, світло «любви, что движет звездьі и светила». Політ закоханих легкий, вони і в стражданні не полишають одне одного, для них відрадне це вічне горе удвох.

«Любовь, любить велящая любимьім» веде і самого Дайте по східцях Пекла назустріч його коханій Беатріче, яка буде супутницею поета у подорожі Раєм.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 114 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz