ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Найяскравіший подвиг Дон Кіхота

Ми в первьш раз открьіли Дон Кихота, Блуждаем по долинам и горам.

Нас ветер обдает испанской пьілью,

Ми слншим, как со скрипом в вьішине Ворочаются мельничньїе крьілья Над рицарем, сидящим на коне.

С.   Маршак

I.      Народження великого роману. (У січні 1605 року в книгарнях Мадрида з’я­вився твір маловідомого тоді Мігеля Сервантеса «Премудрий ідальго Дон Кі- хот з Ламанчі». Відтоді минуло 400 років, а роман живе на всіх мовах світу, ставши частиною загальнолюдської культури.

Бурхливою і неспокійною була не лише епоха, а й життя самого творця безсмертного роману. Потрапивши у в’язницю, замість прохання про по­милування він намалював худого, недоладного лицаря в шоломі, зі щитом і списом, який гордо сидів на худій шкапі. Цей виснажений старий, що втра­тив розум від читання лицарських романів, повірив, що лицарські часи не минули, що можна ще з мечем у руках відстояти справедливість, захистити всіх, хто потребує допомоги.)

II.     Подвиги Дон Кіхота і ставлення до них людей. (На своєму довгому нелегко­му шляху Дон Кіхот відважно відстоює добро і справедливість: вступається за хлопчика-пастуха, жорстоко покараного господарем, б’ється з велетнями- млинами, звільняє полонених каторжан. Він готовий навіть до сутички з ле­вами, яких, на його думку, нацькували на нього чарівники.)

ПІ. Як сприймаються вчинки Дон Юхота? (Незважаючи на добрі і благородні наміри, вчинки лицаря Сумного Образу нікому не приносять нічого хорошо­го. Його вважають старим, який втратив розум і творить безглузді, а іноді й шкідливі дурниці. Так ставляться до ідальго не лише персонажі роману, а й деякі читачі. Тоді як пояснити живучість і привабливість цього образу?)

IV. У чому істинна суть вчинків лицаря? (Розглянемо найяскравіший і популяр­ніший епізод, в якому розповідається про «страшну» і досі нечувану битву з вітряними млинами.

У наше життя давно ввійшов вираз «битися з вітряними млинами», який означає безглузду витрату сил, боротьбу, приречену на поразку. Але саме цей епізод став символом доблесті і геройства Дон Кіхота. Адже це читач і Санчо Панса знають, що це вітряні млини видніються попереду. Вони розмахують крилами і надають руху млиновим жорнам. А для нашого безумного лицаря це «тридцять жахливих велетнів». І він сам-один наважується стати до бою проти них. Він вірить, що «це війна справедлива — стерти погане сім’я з лиця землі — означає вірою і правдою послужити Богу». А хіба не варта захоплен­ня мужність слабкого, підстаркуватого Дон Кіхота, який не «стогне від болю липіе тому, що мандрівним лицарям у разі якого-небудь поранення стогна­ти не належить». Навіть позбувпіись свого списа, він з самою липіе палицею в руці готовий продовжувати свій шлях, щоб знову і знову боротися зі злом.)

V. Іспанці шанують свого героя. (Іспанці шанують свого видатного земляка і його безкорисливого героя. На засіданнях Академії наук у Мадриді, присвя­чених славнозвісному роману Сервантеса, про Дон Кіхота говорять стоячи. А всі місця, пов’язані з його ім’ям, стали сьогодні маршрутами туристів зі всіх куточків світу.

Млини вважають символом Іспанії. Сьогодні їх у країні не більше сот­ні. В одному з них іспанці створили музей Дон Кіхота. Є в музеї і декілька гравюр, що зображають бій лицаря з «крилатими злобними велетнями». Це символ вічної боротьби людини зі злом, символ мужності, непримиренності, благородності і самопожертви — усього кращого, що є в людині.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 145 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz