ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Жипя та творчий шлях Вільяма Шекспіра

I.      Нечисленність вірогідних свідчень про життя в. Шекспіра. (Вірогідних свід­чень, за винятком найважливіших дат і фактів життя В. Шекспіра, дуже мало. Образ митця складався переважно з переказів та легенд.)

II.     Дитячі та юнацькі роки В. Шекспіра. (Народився у місті Стретфорді-на-Ей- воні 23 квітня 1564 р. Батько був хліборобом, пізніше торговцем, власни­ком чинбарні. До 14 років Вільям відвідував місцеву «граматичну» школу. 3 16 років юнак почав працювати. У 18 років одружився, а у 23 роки покинув рідне місто і поїхав до Лондона.)

ПІ. Наближення до театру. (Достеменно невідомо, чим займався в Лондоні у пер­ші роки перебування там. За легендою, стеріг перед театром коней вельмож­них панів, а потім став суфлером, переписував п’єси. Виконував епізодичні ролі на сцені. Пізніше сам став писати п’єси.)

IV.     У лондонському театрі «Глобус». (1599 р. було засновано лондонський театр «Глобус». Шекспіра, який написав на той час уже близько половини своїх п’єс, було прийнято до складу пайовиків театру. З часом виник конфлікт між Шекспіром і трупою. Актори «Глобуса» придбали для зимових вистав театр «Блекфрайєрс», де ставили спектаклі не для широкого кола глядачів, а лише для знаті. Це вимагало від Шекспіра перебудови його естетичної системи. Драматург не поступився творчими принципами.)

V.       Останні роки життя В. Шекспіра. (Після конфлікту з трупою театру Шекспір 1612 р. залишає Лондон і чотири останні роки проводить у Стретфорді. По­мер у день свого народження 1616 р. Похований у місцевому храмі як один із найпочесніших громадян Стретфорда.)

VI.     Творча спадщина митця. (Шекспір не вигадував сюжетів своїх п’єс. Він звер­тався до переказів, легенд, іноді брав сюжети із хронік і творчо їх переосмис­лював. Деякі сюжети взяв із італійських новел та давньогрецького письмен­ника Плутарха. 1613 р. під час пожежі згорів старий театр «Глобус», а разом з ним і рукописи багатьох п’єс драматурга, які, за правилами того часу, були власністю театру. П’єси Шекспіра зібрали й видали його друзі вже після смерті драматурга. Перше повне зібрання творів Шекспіра вийшло 1623 р. Творча спадщина митця складає 37 п’єс, 2 поеми, 154 сонети.)

IV.     «Шекспірівське питання». (Недостатність фактів біографії Шекспіра наштов­хнула деяких дослідників на думку, що Шекспіра як реальної особи взагалі не існувало, а всі його п’єси нібито були створені різними людьми. «Претен­дентів» на авторство безсмертних творів на сьогодні налічується 58. Незва­жаючи на серйозні аргументи супротивників авторства Шекспіра, літературо­знавчий аналіз доводить, що твори, які друкуються під прізвищем Шекспіра, належать одному авторові.)

V.         Значення творчості В. Шекспіра. (В. Шекспір був одним із найґеніальніших драматургів світу. Його п’єси досі входять до репертуарів театрів, а роль Гам- лета вважають за честь зіграти найкращі актори в усьому світі. Спираючись на традиції англійсьюзго народного театру, Шекспір вніс багато нового в драма­тургічну техніку. Його п’єси побудовані на вільній зміні сцен і сценічних епі­зодів, на змішуванні трагічного і комічного, швидкій зміні місця і темпу дії. Твори Шекспіра вражають універсальністю відтворених ним картин життя, яскравістю характерів, глибиною і мудрістю висвітлених вічних проблем.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 158 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz