ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Дон Кіхот - вічний образ на всі часи

Коли земля в холодну ніч загилена і вітер в зорях тягне горяка, — у полі, між козацькими могилами мій Дон Кіхот шукає вітряка.

Ліна Костенко

2002 року роман Мігеля де Сервантеса Сааведри «Премудрий ідальго Дон Кі­хот з Ламанчі» визнано кращим твором за всю історію світової літератури. Тако­го висновку дійшов Нобелівський інститут в Осло, провівши соціологічне дослі­дження. Чотири сторіччя мандрує по нашій планеті доблесний лицар, успішно долаючи мовні бар’єри, прокладає стежки до людських сердець. Сам автор, від­правивши Дон Кіхота в його вічні мандри, передбачав долю свого героя: «При­сягаюся, що скоро не залишиться жодної корчми, готелю, заїжджого двору або цирульні, в яких би не висіло картин, вашим діянням присвяченим», — гово­рить у романі Санчо Панса Дон Кіхоту.

Образ Дон Кіхота, лицаря Сумного Образу належить до вічних образів сві­тової літератури, так само, як Прометей, Гамлет, Фауст. До вічних образів на­лежать такі типи, художнє значення яких далеко переступило межі їхнього кон­кретно-історичного змісту і епохи, яка їх породила.

Чим приваблює Дон Кіхот сучасного читача? За словами Ф. Достоєвського, це «найпростіша душею і найбільша серцем людина». Наша сучасниця Галина Патутяк також дуже високо оцінила Дон Кіхота: «Якщо нам з якої-небудь при­чини знадобиться виправдати існування людства, потрібно покласти перед Бо­гом книгу про Дон Кіхота».

Цей персонаж увібрав у себе кращі риси, властиві людям: чисті і безкорисли­ві помисли, чуйне серце, стійкі принципи, прагнення до справедливості і прав­ди, готовність захищати слабких.

Сучасні читачі вже не сприймають Дон Кіхота як звичайного бідного ідальго, який, узявши собі ім’я мандрівного лицаря, дивує земляків непередбалуваними вчинками. Мандрівний лицар став утіленням вічного трагічного конфлікту між благородними намірами, високими ідеями і неможливістю досягнення мети в реальних умовах.

Кого сьогодні називають «донкіхотами»? Найчастіше — благородних і чесних людей, котрі безкорисливо боронять ідеали добра і справедливості всупереч усім

перешкодам. Іноді до них зараховують і непоправних мрійників, що блукають в ілюзіях. Але останнім часом, коли дуже багато уваги стали приділяти корисливо­му розрахунку, користі, судити про цінність людини за зовнішніми атрибутами, благородність і безкорисливість Дон Кіхота виходять на перший план.

Створений Сервантесом образ увібрав у себе багатовіковий досвід людства і відобразив вічні істини і цінності, які залишаються актуальними і в наші дні. Образ мандрівного лицаря надихає поетів і композиторів, скульпторів, художни­ків, мислителів. І ніхто не хоче вірити, що коли-небудь його похід закінчиться, і нікому не спаде на думку стати до бою з вітряними млинами, захищаючи нас від злих людей і страшного лиха.

Хто каже, що вмер Дон Кіхот?

Цьому ви, будь ласка, не вірте!

Бо він не підвладний ні часу, ні смерті — в новий вирушає похід.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 176 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz