ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

У чому трагедія Гамлета?

У чому трагедія Гамлета? П’єсою «Гамлет» у творчості Шекспіра відкрива­ється новий період, відзначений створенням чотирьох великих трагедій: «Гам­лет» (1601), «Отелло» (1604), «Король Лір» (1605) і «Макбет» (1605). Перехід до трагічних сюжетів був у ті роки долею не лише Шекспіра. На англійській сцені з’являється багато похмурих, наче «стривожених» трагедій, в яких ми часто ба­чимо героя — жертву несправедливості, який протестує, гірко засуджує порок і волає про помсту. В цих п’єсах відобразилась похмура, тривожна атмосфера тих років — із змовами і стратами, хвилюваннями буржуазії і простого люду.

За традицією, що існувала на той час в англійській драматургії, Шекспір пе­реносить дію своєї п’єси в іншу країну та іншу епоху — стародавню Данію, хоча,

 

як завжди, пише про сучасну йому Англію, про її проблеми. Шекспір у своєму творі відобразив загальнолюдську трагедію — вічний розлад між мрією і реаль­ністю і безсилля однієї людини, навіть такої неординарної, як Гамлет, подолати цю суперечність. «Век расшатался — и скверней всего, что я рожден восстано- вить его», — таке надлюдське завдання стоїть перед героєм Шекспіра. Але спо­чатку він має відновити справедливість і законність у своєму родовому замку, де скоїлося підле вбивство його батька і, всупереч закону і моралі, вбивця посів місце короля, а мати Гамлета стала дружиною вбивці свого чоловіка. «Пометися за мерзотне вбивство», — волає до Гамлета Привид убитого батька. У Гамлета немає доказів вини Клавдія, він не може бути відвертим ні з матір’ю, ні з єди­ним другом, йому ні з ким порадитися, нізвідки чекати допомоги, коли всюди брехня, зрада, лестогці і беззаконня.

Каким докучньїм, тускльїм и ненужньїм Мне кажетея все, что ни єсть на свете!

О мерзость! Зто буйньїй сад, плодящий Одно лишь семя; дикое и злое В нем властвует. До отого дойти! —

у відчаї вигукує принц Данський. Гамлет бачить три шляхи перед собою: змири­тися, «чтоб охать и потеть под нужной жизнью», померти і таким чином розв’я­зати для себе всі проблеми або ж боротися з усім світом.

Бьіть или не бьіть — таков вопрос;

Что благородней духом — покоряться Пращам и стрелам яростной судьбьі Иль, ополчась на море смут, сразить их Противоборством? Умереть, уснуть —

И только: и сказать, что сном кончаешь Тоску и тисячу природних мук...

Проблема вибору пригнічує Гамлета, прирікає його на болісну бездіяльність.

Так трусами нас делает раздумье,

И так решимости природний цвет Хиреет под налетом мисли бледннм...

Гамлет не боягуз. Єдине, чого він боїться — можливої помилки, яка поро­дить нове зло, продовжить ланцюг несправедливості і свавілля. Лише переко­навшись у провині Клавдія, він вирішує помститися і починає нерівний поєди­нок з королем і його помічниками.

Як і належить трагедії, п’єса закінчується загибеллю головного героя. І ціла низка «смертей, в нужде подстроенннх лукавством», «случайннх кар, нега- данньїх убийств» заповнюють останні акти п’єси. Проте залишається вірний Гамлету Гораціо, якого вмираючий принц просить: «Новедай правду обо мне неутоленньїм». У Данію входить з барабанним боєм і прапорами законний спад­коємець престолу Фортінбрас.

Сила Гамлета не в тому, що ціною кривавих жертв і власного життя розв’язав болісне питання, а в тому, що він поставив питання про несправедливість на­вколишнього світу і, як міг і умів, викривав цей світ.

Гамлета в Данії шанував натовп і простий люд. За шекспірівських часів «Гам­лета» грали не лише на сценах професійних театрів; цю п’єсу виконували сту­денти університетів, моряки на палубі корабля.

А за наших днів Гамлет дорогий усім чесним людям, які, як і раніше, не хо­чуть миритися зі злом і безчестям у нашому недосконалому світі.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 136 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz