ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Жипя та доля Мольера

Доля Мольєра дуже цікава та незвичайна. Непросте життя митця характери­зує його як людину, яка суперечила своєму часу, суперечила долі, яку нав’язу­вали йому батьки та суспільство. Сьогодні часто юнаки скаржаться, що вони не мають можливості жити так, як хочуть. Причому вони, на жаль, мають на увазі насамперед матеріальні статки. їм навіть не спадає на думку, що колись люди не мали можливості самі обирати професію, свій життєвий шлях. Але, незважаючи на це, історія подарувала нам Геніальних художників, письменників та музикан­тів. Однією з величних постатей мистецтва слова є Мольєр.

Жан Батист Поклен (Мольєр — це літературний псевдонім) народився 1622 року, навчався у Кермонському коледжі — дуже престижному на той час навчальному закладі. Батьки хотіли, щоб їхній син продовжив справу батька, тобто став оббивальником у королівському палаці. Ця посада мала дістатися Мольєру у спадщину. Але молодий талановитий юнак вирішив стати актором.

Отже, Мольєр заснував театр і мандрував Францією протягом багатьох років. Він сам писав п’єси для своєї трупи, і через якийсь час трупі Мольєра дозволили постійно показувати свої вистави у Парижі. Таким чином, юнацька мрія Мольє­ра здійснилася: він займався тим, що було йому близьке, і досяг успіхів у сво­їй справі. Нам не відомо, чи мріяв Мольєр про славу, яка не загасатиме багато сторіч, але він насправді став всесвітньо відомим. Адже п’єси Мольєра можна і сьогодні побачити у багатьох театрах світу, вони не втрачають своєї актуаль­ності та популярності.

Мольєр — надзвичайна постать у світовій літературі. Ми можемо багато чого навчитися, читаючи його твори, або просто отримати задоволення від читання. Але не менш повчальним є життєвий шлях письменника. Саме дізнаючись про життя Мольєра, ми розуміємо, що будь-яку мрію можна здійснити. Для цього тільки треба мати достатньо рішучості, впевненості та віри у свої сили.

 

мені цікаво!

 
  Подпись: Моє ставлення до пана Журдена (за комедією Мольєра «Міщанин-шляхтич»)
...п'єси мого героя гратимуть упродовж трьох століть на всіх сценах світу, і не¬відомо, коли перестануть грати! Ось що

Моє ставлення до пана Журдена (за комедією Мольєра «Міщанин-шляхтич»)

...п'єси мого героя гратимуть упродовж трьох століть на всіх сценах світу, і не­відомо, коли перестануть грати! Ось що


М. Булгаков. «Життя пана де Мольєра»

 

XVII століття у Франції — час розьсвіту мистецтва класицизму. Розвиток французького театру в епоху класицизму пов’язаний із творчістю П’єра Корне- ля і Жана Расина, творців чудових трагедій. Але сталося так, що по-справжньо­му безсмертними виявилися творіння іншого їхнього сучасника — Жана Батиста Мольєра. Його комедії «Тартюф», «Дон Жуан», «Уявний хворий», «Міщанин у дворянстві» дотепер включаються в репертуар різних театрів світу і дають гляда­чам неабияке естетичне задоволення. Залишаючись у тісних межах вимог кла­сицизму, Мольєру вдалося створити живі і привабливі образи. їхні слабкості і вади, їхні прагнення і проблеми зрозумілі і близькі сучасним глядачам і читачам в різних куточках нашої планети.

Герой комедії «Міщанин у дворянстві» пан Журден мені здається дуже сим­патичним персонажем і викликає у мене більше співчуття, ніж бажання посмія­тися з його дивацтв. А головне його дивацтво полягає в тому, що йому, міському буржуа, потомственому торговцю, дуже хочеться стати дворянином. Не йдеть­ся про те, щоб розбагатіти. Адже Журден — доволі багатий і зовсім не скупий. Аристократ граф Дорань постійно бере у нього у позику, а маркіза Дориліна одержує в подарунок від Журдена дорогий діамант. Що поганого в тому, що роз­багатілий буржуа хоче стати культурною, освіченою людиною? Так, у Журдена є для цього прихована причина і стимул: він закоханий у маркізу Дориліну, пані з вищого світу. І він щиро вірить, що всі аристократи — культурні, порядні і осві­чені люди. Поряд з ними він гостро відчуває свою неповноцінність.

«Адже я смерть як хочу стати ученим, — вигукнув Журден, — і таке зло мене бере на батька і матір, що з малоліття не навчали мене всіх наук». Наш герой що­сили прагне надолужити втрачене: не скупиться, запрошує вчителів, як добросо­вісний учень старанно виконує всі їхні вимоги. Але, на жаль, вже далеко не юний пан Журден втратив здібність до навчання. До того ж і вчителі його вбачають у ньому не стільки учня, скільки багатого дурня, готового оплачувати їхні уявні по­слуги. Тому наш герой, який щиро радіє своїм відкриттям у фонетиці і риториці, виглядає смішним і жалюгідним. Його лає дружина, з нього сміється навіть служ­ниця, а «культурні» пани аристократи і освічені вчителі безсоромно витягують з нього гроші. Журден наївний і простодушний. Він готовий піти за кожним, хто вкаже йому шлях до заповітного дворянства. Не вагаючись він погоджується на «присвячення в мамамуші», тому що це дає йому можливість поріднитися аж з ту­рецьким султаном. Через дурну пихатість він абсолютно втрачає голову і не хоче прислухатися до розумних і чесних слів Клеонта, який просить руки його дочки: «Люди безсоромно привласнюють собі дворянське звання, — такий вид крадіжки, мабуть, увійшов у звичай. Але... я вважаю, що будь-який обман кидає тінь на по­рядну людину. Соромитися тих, від кого тобі небо визначило народитися на світ, похвалятися вигаданим титулом, видавати себе не за того, ким ти є насправді, — це, на мій погляд, ознака душевної ницості».

Журден не привласнює собі чужих титулів і звань. Він лише хоче піднятися в своєму розвитку і поведінці до рівня тих, кого вважає своїм ідеалом. Але будь- яка спроба посісти чуже місце, здаватися не тим, ким ти є насправді, завжди ви­глядала смішною і безглуздою. В цьому драма пана Журдена. Але в цьому і його актуальність для сучасного суспільства.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 149 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz