ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Якою повинна бути справжня праця (твір-роздум)

Коли я казала своєму батькові про те, що хочу купити нові штани або туфлі, він звичайно зітхав: «Добре, я дам тобі грошей». І тоді кілька тижнів підряд він працював у вихідні. Я завжди сприймала це як щось цілком нормальне. «Він же мій батько, він повинен забезпечити мене. А коли-небудь і я буду працювати, щоб забезпечити батькову старість. Але це буде колись, згодом...» — думала я.

Можливо, я б ще довго так вважала, якби одного разу мені не довелося їхати на дачну ділянку з мамою — тато був дуже зайнятий на роботі. До цього я жодного разу в житті не саджала картоплю. І, як зрозуміла згодом, жодного разу по-справ­жньому не працювала.

Коли, повернувшись через два дні до міста, ми з мамою на негнучких ногах ввійшли до квартири, тато метушився на кухні. «Повернулися! — зрадів він. — А я вам обід приготував». Я подумала тоді: «І коли він усе встигає?»

Через кілька днів біль у спині минув, руки й ноги вільно згиналися й розгина­лися. Про мій перший «трудовий» день залишилися лише спогади.

Як, виявляється, важко дістаються моєму батькові гроші, котрі я витрачаю на всякі дрібнички, на модні речі або на солодощі. Я зрозуміла, що будь-яка робота, фізична або розумова, нелегка. Зрозуміла, що справжня праця — це повна само­віддача своїй справі. І дотепер дивуюся жінкам, що устигають виховувати дітей, давати лад у домі, стежити за собою і заробляти при цьому гроші. Дивуюся чоло­вікам, котрі, як і мій батько, повернувшись втомленими з роботи, допомагають своїм дружинам по господарству. Звідкіля у всіх цих людей сила, енергія? Я губ­люся в здогадках. Знаю тільки, що вони вміють працювати по-справжньому. На­певно, багатьом важко. Але вони не скаржаться. Праця складає значну частину їхнього життя.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (08 Ноября 2017) | Обновлено | Просмотров: 118 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz