ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Рідна мова

Моя рідна мова і мова моїх батьків — російська, тому у моїй родині завжди розмовляли й розмовляють російською.

Змалечку мені читали, а потім я читав сам російські казки, вірші російських поетів: Пушкіна, Маршака, Чуковеького та оповідання для дітей російських пись­менників: Толстого, Ноеова, Драгунеького. У мене ніколи не виникало питання, що зараз так часто обговорюється: рідна чи нерідна мова? Це є мова, за допомогою якої я епілкуюся з рідними та друзями. Російською мовою я висловлюю думки, радощі, сумніви, невдоволення. Я зараз не наводитиму приклади про краеу, роз­маїття російської мови — про це написано безліч книжок. Мої докази були б зай­вими. Так само, як і докази щодо багатства інформації, зокрема наукової, еуепіль- ної, виданої роеійеькою. А те, що шедеври роеійеької літератури в Україні можна і треба читати в оригіналі, заперечуватиме, здаєтьея мені, лише обмежена людина.

Я вважаю, що не можна заборонити або примуеити забути рідну мову, за до­помогою якої людина пізнає світ із перших років життя. Я живу в Україні, в тій її частині, де здавна поряд жили росіяни й українці. Живучи поряд, ми знаємо мову одне одного. У дитинстві мама читала мені казки не тільки роеійеькою, але й українеькою мовою. Я вчив українські вірші в дитсадку, дивився українські муль­тики, телепередачі, кінофільми, вивчаю українеьку в школі. їздив до родичів у село, де люди — роеіяни та українці — живуть поряд дружньо і епілкуютьея двома мовами. Таких еіл на Слобожанщині та, мабуть, і в Донбаеі, і далі на півдні багато. Як на мене, це дуже добре: люди різних національноетей не відокремлюютьея одне від одного, не поділяють сусідів за національною ознакою, знають дві мови. І тому світогляд у них ширший, ніж в одномовному середовищі. Бо ж відомо, що чим більше мов знає людина, тим краще.

Мені здається, що співіснування двох мов — це збіг обетавин, які розумна людина повинна використовувати для свого розвитку. Можливо, настане час, коли я досконало оволодію українською і зможу користуватися нею без труднощів, як зараз російською. Але за веіх обетавин рідна мова залишитьея зі мною.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (08 Ноября 2017) | Обновлено | Просмотров: 96 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz