ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Мудрі Плекаймо рідну мову

люди кажуть, що немає народу без іеторії, та це ще більше стосується мови. Мова забезпечує народові неповторніеть, іеторичну епадкоємність, зберігає його культуру. Рідна мова є оеновою родоводу, єднає рід і сім’ю. К. Д. Ушинський відзначав: «Коли зникає мова — народу нема більше!»

Заборона українеької мови спричинила зникнення у небуття кількох десятків років нашої історії. У житті народу рідна мова й рідний край є нероздільними поняттями. Здавна через мову народ виявляв поняття моральності, а найважливі­ші з них — вірність і відданість, честь і чесноти, щирість і добро, взаємність, пошана і повага, мир і злагода, дружба і товариськість.

Для того, щоб мова могла прийти нам на допомогу, ми повинні постійно дбати про неї. Добру пораду українцям дав М. Рильський у поезії «Мова»:

Як пароеть виноградної лози.

Плекайте мову. Пильно й ненастанно Політь бур’ян. Чистіша від сльози Вона хай буде.

Заглиблюючись у таємницю мови, ми засвоюємо золоті скарби народного до­свіду й виховуємо в собі творчу особистість. Яка радість чекає кожного, хто відчув глибину слова, серцем і розумом усвідомив необхідність його постійного вдоско­налення, пізнав щастя духовності. Справді, щасливий той, хто пізнав у дитинстві чари рідного слова, виховав у собі жагу пізнання й зберігає її протягом цілого життя. Поетеса Л. Забашта згадує:

Прийняла я дарунок від нені — то мова.

Тому скарбу ніколи не скласти ціни.

А талановитий український поет М. Рильський знайшов надзвичайно проник­ливі слова про неперевершену геніальність народу:

...Немає

Мудріших, ніж народ, учителів;

у нього кожне слово — це перлина,

Це праця, це натхнення, це людина.

Справді, народ — учитель, який головну мету виховання і навчання вбачає в тому, щоб навчити кожного бути насамперед людиною. Відчуття магічної сили слова стало першоосновою для появи людини як носія розумного і творця духов­ного на Землі.

Сьогодні ми повинні збагнути необхідність опанування всіма таємницями рідної мови й по-справжньому захопитися мистецтвом слова. Сучасники, будьмо гідни­ми мудрості пізнавати мовні скарби, утверджувати в собі рідне слово і в слові веселому, доброму утверджувати себе.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (08 Ноября 2017) | Обновлено | Просмотров: 75 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz