ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

«Про що розповідають символи»

Із давніх-давен люди прагнули надати поетичності навколишньому світові. На кам’яних плитах, стінах печер викарбовували зображення обоготвореного сонця, місяця, неба, води, вітру, вогню. Все це відбивало свідомість людини раннього палеоліту. Формування символів відбувалось одночасно з розвитком суспільства. У східнослов’янських племен характерними символічними знаками були гончар­ські клейма. Пам’ять про подвиги воїнів залишалася на родових знаменах.

Багато символів, які зародились у давнину, назавжди ввійшли в історію, мис­тецтво, повсякденне життя. Цікаво знати, що в багатьох народів лев символізує силу, владу, бджола — працьовитість, підкова — щастя, змія — мудрість, підступ­ність, якір — надію, дзеркало — правду, меч — правоеуддя.

Вистраждавши, виборовши собі волю, Україна має тепер евої державні еимво- ли: герб, прапор і гімн, які уоеоблюють її іеторію, її еутність. В оенову еучаеного герба нашої держави покладено етародавній золотий тризуб на еиньому тлі. З іето- ричної літератури відомо, що тризуб був еимволом державноеті, блиекавиці, влади над трьома світами. Жовтий колір — це колір небеених евітил, еонячного промін­ня, без якого неможливе життя. Цікаво знати, що тризуб був еимволом влади ще за часів князювання Володимира Великого. Через багато етоліть боротьби і гніту після проголошення акту Соборності України 22 січня 1919 року державним Гер­бом став золотий тризуб на синьому тлі.

Нині національний прапор України має синій і жовтий кольори. Жовтий — це колір пшеничної ниви, хліба, зерна, золотого еонця, без якого не дозрів би хліб; синій — колір чистого мирного неба. Ці кольори на нашому прапорі ніби пшениця в степах під блакитним еклепінням неба, що еимволізує віковічне прагнення до миру, праці, краеи та багатетва рідної землі.

Велике смиелове навантаження нееуть еимволи — назви дерев, роелин. Верба, калина, барвінок — невіддільні атрибути українеького народу. Верба — еимвол краси, неперервності життя, вона дуже живуча. Здавна в Україні і вербу вважали святим деревом. Калина — дерево українеького роду. Вона пов’язуєтьея з наро­дженням Всеевіту, вогненної трійці: Сонця, Міеяця, Зорі. А оекільки ягоди кали­ни червоні, то й етали вони еимволом крові та невмирущоеті роду. Оеь тому на весільних дівочих і навіть парубочих сорочках, на рушниках вишивалися кетяги калини. А в піені епіваєтьея:

Говорила мати: «Не забудьея, еину.

Як будуєш хату, поеади калину.

Бо вогненні Грона — наша кров червона.

Зоряна калина — і краеа, і врода Нашої країни, нашого народу».

Калина — це й символ кохання, краси, щастя. Навесні калина вкривається білим цвітом і стоїть, як наречена, в білому вбранні, а воеени палахкотить грона­ми червоних плодів. Калиною уквітчують вееільний коровай, оеелю, нею ліку­ються. Народ склав про калину багато легенд, піеень.

Улюбленою декоративною рослиною українців був барвінок. Листя барвінку залишається зеленим і морозної зими, і епекотного літа. Нерідко називають його ще «зеленко». Вважалося, що хто посадить у себе на подвір’ї барвінок, той обов’я­зково дочекається щастя.

У барвінкові прихована могутня цілюща сила, яка перемагає тяжкі недуги. За це люди подарували барвінкові свою любов.

Красномовними символами стали й квіти. Квіти — друзі людей і в радоеті, і в смутку. Червона гвоздика — символ дружби, півонія — символ щасливого життя, троянда — символ кохання, незабудка — вірності, фіалка — скромності.

Стародавніми оберегами дому були рушники. Вони супроводжували людину від народження до смерті. На рушниках люди записували свою долю. Рушник пройшов крізь віки. Рушник і нині символізує чистоту почуттів, глибину любові до своїх дітей, до народу.

Символи об’єднують, згуртовують людей, які збагнули й сприйняли їхню суть, у символах відображені прагнення людей, їхня історія, традиція. Тому так цікаво з’ясовувати, що ж стоїть за символом: легенда чи реальне явище, істо­рична подіяБеру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (08 Ноября 2017) | Обновлено | Просмотров: 82 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz