ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Міфи, легенди та думи «Велесової книги»

I.       Історія появи «Велесової книги» — унікальної пам’ятки V—IX століть. (72 текс­ти на дерев’яних дощечках, знайдені Алі Ізенбеком на Харківщині в 1919 році —

свідчення прадавньої історії наших предків.)

II.     Уславлення мудрості, працьовитості, миролюбства наших предків за «Велесо-

вою книгою».

1.     Міфи і легенди про створення світу. (Дажбог сотворив яйце — космічний зародок усього живого на Землі й у Всесвіті. Дажбог влаштував Землю у Всесвіті.)

2.     Легенди створення людського роду за «Велесовою книгою». (Сварог — Тво­рець роду людського на Землі. «Се бо ми є слов’яни, бо славимо богів, і се ми внуки богів наших Сварога і Дажбога» (36-Б).)

3.     Родовідні легенди «Велесової книги». (Легенда про народження Дажбожих онуків: Велеса, богиню Ясну та їх дітей. Про єдність тітесного й духовного в Дажбогових онуках.)

4.     Легенда про Отця Богумира й Матір Славуну. (Про походження найдавні­ших людських родів — древлян, кривичів і полян — від одруження трьох дочок Отця Богумира і Матері Славуни.)

5.     Легенда про Отця Ора та трьох його синів. (Отець Ор жив у середині VII століття до н. е. Три його сини Кий, Щек і Хорив — засновники трьох слов’янських народів — русів (киян), чехів, хорватів. Легенда про засну­вання Києва.)

6.     Учення про Праву, Яву і Паву — це думи про єдність наших предків із Рідними Богами. (Закони Прави, Яви і Пави записані на українських руш­никах: дерево-квітка, що проростає з вазона, символізує триярусну світо­будову: коріння — найнижча сфера (світ Пави) — це світ духів наших роди­чів, який існує в нашій пам’яті; крона дерева — це світ Прави — Божественне бажання, дане згори. Давши життя корінню. Права тим самим дає життя Яві — стовбуру дерева. Ява — це світ живих людей, у якому поєднане
успадковане від предків начало, їх духовність. Учення про Праву, Яву і Паву — основа світогляду наших предків.)

ІІІ.«Велесова книга» — прадавній літопис русичів-українців. (Виховання почуття гордості за свій народ, його історію і культуру.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (08 Ноября 2017) | Обновлено | Просмотров: 88 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz