ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

«Велесова книга» - скрижалі буття українського народу в прадавні часи

Одним із прадавніх джерел нашої історії і культури є «Велесова книга» — дере­в’яні дощечки, на яких записано розповіді про життя і релігію праукраїнців. «Ве­лесова книга» — це найдавніша слов’янська пам’ятка V—IX століть, яка допомагає нам поглибити свої знання про те, як і чим жили наші пращури. Дерев’яні доще­чки присвячені богу Велесу — заступнику українців.

Дощечки з давніми письменами були знайдені 1919 року на Харківщині пол­ковником Алі Ізенбеком, який вивіз їх до Брюсселя. 1925 року з дощечками озна­йомився письменник-емігрант Юрій Миролюбов, якого вважають першим дослі­дником «Велесової книги».

На дощечках розміром 38 на 22 сантиметри були з обох сторін набрані тексти. Всього було їх 72 та кілька уламків. На жаль, під час Другої світової війни дощеч­ки зникли, а нам у спадок залишилися лише переписи з дощечок, зроблені Ю. Миролюбовим.

В Україні перші публікації «Велесової книги» відомі з 1990 року. Сучасний переклад українською мовою здійснив Борис Яценко. Дослідженням цієї прадав­ньої пам’ятки займаються Валерій Шевчук, Степан Наливайко. Чому такий інте­рес наших учених до цієї пам’ятки? На це питання дуже влучно, на мою думку, відповів Борис Яценко: «Явлення «Велесової книги» з небуття — живе свідчення невмирущості, незнищенності українського народу».

Що ж ми дізналися з «Велесової книги» про життя наших пращурів? Тут ми знаходимо і міфи про створення Дажбогом світу та його законів (перша дощечка), і розповідь про походження всіх слов’янських племен, про бога Сварога, який створив рід людський на Землі (25 дощечка).

На дощечках 5-А, 4-Г розповідається про заснування Кшєва, про народи, які жили навколо нього, їх світовідчуття й погляди на життя. Наші предки з давніх- давен займалися розведенням худоби, полюванням, рибальством, землеробством. І про це ми теж дізнаємося з «Велесової книги».

Коли я читала переклади «Велееової книги», мене оеобливо вразило те, що про що б не розповідали безцінні дощечки, екрізь наголопіуєтьея на духовному вито­ку наших предків, на їх єднанні з Рідними Богами. Вчення про Праву, Яву і Наву — це усвідомлення нашими предками своєї відповідальності перед майбут­нім, дії на користь нашій державі, нашій вірі.

Отже, з найдавнішої пам’ятки нашої історії ми дізнаємося про світогляд, жит­тя, вірування наших далеких предків. «Велесова книга» — унікальна знахідка про життя і долю наших пращурів.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (08 Ноября 2017) | Обновлено | Просмотров: 90 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz