ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Кохання Ярославни - дружини князя Ігоря (за «Словом о полку Ігоревім»)

I.      «Слово о полку Ігоревім» — найдорожче художнє надбання східнослов’янських народів. (Використання символіки, крилатих фраз, постійних епітетів є свідчен­ням того, що «Слово...» — перший художній твір давньоруської літератури.)

II.     Система образів «Слова о полку Ігоревім».

1.     Образи мужніх захисників Руської землі. («Слово...» глибокопатріотичний твір, що зображує передусім Ігоря, Всеволода та інших мужніх і сміливих воїнів, які пішли на бій з половцями. їм допомагає вся Русь, за них пере­живають не тільки люди, а й природа. Руська земля. Цей високопатріотич­ний твір хвилює нас і цими образами, серед яких найчарівніший — образ Ярославни.)

2.     Роль жіночих образів у поемі «Слово о полку Ігоревім». (Ліричність, ніж­ність, мир і спокій навколо домашнього вогнища несуть ці образи поеми. В них втілена печаль і турбота вітчизни про своїх воїнів.)

3.     Ярославна — дружина новгород-сіверського князя Ігоря Святославича. (Си­мволіка образу: це і глибоко ліричний образ жінки, втілення подружньої вірності, моральної чистоти, вся вона — жіноче чекання й тривога, вболі­вання за Ігореву дружину. З іншого боку — це й символ матері-вітчизни, яка послала русичів захищати рідну землю від ворога.)

4.     Художня цінність образу Ярославни. (Ярославна — історична особа й разом з тим перший вигаданий образ, створений автором поеми. Ярославна по­стає перед читачами не як княгиня, а як звичайна жінка, яка дуже любить свого чоловіка-воїна, свій край. Плач Ярославни — це плач руської жінки, яка в своєму горі вболіває не лише за долю Ігоря, а й за долю його воїнів. Ярославна закликає сили природи допомогти коханому і його воїнам , і природа ніби відгукується на її прохання. Сили природи ніби персоніфіку­ються, набувають людських властивостей.)

5.     Громадське і патріотичне значення образу Ярославни. (Образ Ярославни — це узагальнений образ жінки, яка любить свою країну, вірна своєму чоло­вікові й не лише вболіває про оеобиете горе, а думає про еправу і дружину Ігоря. Вона закликає еили природи допомогти повернути Ігоря з полону, пощадити його воїнів.)

III.     Значення образу Яроелавни. (Яроелавна «Слова о полку Ігоревім» — це один із найблагородніших і найдовершеніших у світовій літературі жіночих образів, який і донині хвилює читачів своєю чистотою, благородством, моральною си­лою.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (08 Ноября 2017) | Обновлено | Просмотров: 83 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz