ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Природа та її роль у «Слові о полку Ігоревім»

I.      Автор «Слова о полку Ігоревім» — уважний спостерігач природи.

II.     Руська природа в «Слові» як дійова особа.

1.     Глибоке знання автором «Слова» степової природи (опис берегів Дінця як «срібних»; Ігор хвалить Дінець, що той «сторожив» його, коли він ховався в заростях ріки, й чутливі гоголі й чайки попереджали про наближення людей).

2.     Наділення природи людськими якостями (природа співчуває руським, по­переджає їх про небезпеку, коли Ігор рушив у похід — світло сонця померкло; допомагає Ігореві в його втечі з полону; звернення Яроелавни до природи за допомогою; природа озивається на поразку руських: трава никне, дерева від горя схиляються до землі).

3.     Стирання межі між природою і людиною (порівняння людей з птахами, звірами: із турами, соколами, вороном, зозулею; Ігор вступає в розмову з Дінцем і отримує від нього поміч; Яроелавна шукає помочі у вітру, сонця, Дніпра).

4.     Введення в дію «Слова» величезних географічних просторів (половецький степ, «синє море», ріки: Дон, Волга, Дніпро, Донець, Дунай, Рось, Сула, Немига; міста — Корсунь, Тмутаракань, Київ, Полоцьк, Чернігів, Курськ, Бєлгород та інші — уся руська земля).

5.     Злиття природи з діями людей, дійова активність природи (перед битвою з половцями криваві зорі світло повідають; чорні хмари з моря йдуть; земля гуде, ріки мутно течуть, прах понад полями несеться; після поразки русь­ких — широкий сум іде по Русі).

III.      Жива картина давнього половецького степу у змісті «Слова» — яскраве свід­чення того, що «Слово» написане очевидцем.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (08 Ноября 2017) | Обновлено | Просмотров: 121 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz