ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Відображення в козацьких літописах визвольної війни 1648-1654 років та воєнного союзу України з Росією

Український народ завжди був працьовитим і волелюбним, а тому завжди про­славляв працьовитих, сміливих і мужніх людей. Війна 1648—1654 років під прово­дом Б. Хмельницького увійшла в нашу історію як визвольна війна проти польсь­кої шляхти.

Добу Хмельниччини найточніше відображено в козацьких літописах, бо їх ав­торами були козаки.

Козацькі літописи — це історія козацтва, вони відзначаються образною мовою, багаті на описи (пейзажі, портрети), гумор, сатиру.

Події визвольної війни 1648—1654 років відображені в літописах Єамовидця, Грабянки, Величка. Історичні події, відтворені в цих літописах, охоплюють істо­рію козацтва, показують гетьмансько-старшинські уособиці, боротьбу козаків за незалежність, висвітлюють період возз’єднання України з Росією.

У «Літописі Єамовидця» докладно описуються події 1648—1702 років і ство­рення Чорної ради під Ніжином 1663 року, боротьбу Єомка та Брюховецького за гетьманство.

«Літопис Григорія Грабянки» висвітлює історію козацтва до 1709 року. Григо­рій Грабянка — гадяцький полковник — людина освічена, бо написано літопис тодішньою літературною українською мовою. У літопис входять тексти гетьмансь­ких універсалів, грамот, договорів. Містить літопис і вірші того часу.

«Літопис Єамійла Величка» охоплює події 1648—1700 років. Єамійло Величко закінчив Києво-Могилянську академію, володів шістьма мовами. Йому дуже бо­ліло за злигодні в Україні того часу, а ще за гетьмансько-старшинські усобиці. У літопис автор вводив перекази, оповідання, легенди про видатних і шанованих серед козацтва людей. Є в літописі й перекази про Богдана Хмельницького, опо­відь про безстрашного кошового Івана Єірка. Основний пафос літопису — патріо­тичний. У них стверджується, що потрібно рятувати Україну, захищати й борони­ти її.

Отже, козацькі літописи сповнені патріотизму, героїзму, несуть нам історію наших предків і тим цікаві для нас.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (08 Ноября 2017) | Обновлено | Просмотров: 67 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz